Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Halstensen Invest AS

Org.nr. 927937727 · AS · Fiske og fangst i sjø · Austevoll

Aksjene i Halstensen Invest AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 242 672 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 30,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.

Tjener Halstensen Invest AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −32,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Halstensen Invest AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 33,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 16,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 211,2 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 26,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 255 096 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 292 738 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Halstensen Invest AS?

Halstensen Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (38,2 % gjennom Minkhaugen Holding AS), Personlig eier B (38,2 % gjennom Vardhaugen Holding AS), Personlig eier C (21,8 % gjennom Inge H Holding AS) og ST. Hanshaugen Holding AS (1,8 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Halstensen Invest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Minkhaugen Holding AS38,2 %11,5 mill. kr97 306 kr
Personlig eier B gjennom Vardhaugen Holding AS38,2 %11,5 mill. kr97 306 kr
Personlig eier C gjennom Inge H Holding AS21,8 %6,6 mill. kr48 060 kr
ST. Hanshaugen Holding AS1,8 %547 115 kr–
Verdigrunnlag
37,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
30,1 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
242 672 kr
Formuesskatt om én person eide alt
292 738 kr

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.