Anslag · inntektsår 2025
Factlines Holding AS
Org.nr. 927897423 · AS · Uoppgitt · Arendal
Aksjene i Factlines Holding AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 118 465 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 42,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Factlines Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −20,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Factlines Holding AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −6,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (12,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 429 336 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Factlines Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 443 567 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 690 695 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 37,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 369 636 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 429 336 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Factlines Holding AS?
Factlines Holding AS eies til slutt av Trine Must (12,9 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA), Erik Christian Must (12,9 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA), Charlotte Bergesen (8,7 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 4 AS → Solfonn AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Solfonn AS), Cathrine Ulrichsen (7,5 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Champ Capital AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Champ Capital AS) og Victor Johannes Ulrichsen Vigsnæs (6,2 % gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS og Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vjuv Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Factlines Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Trine Must gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → AS Fondal; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA. Eier også aksjer i NHST Holding AS (0,19 %), Gyldendal ASA (0,14 %), Polaris Media ASA (0,12 %), Veidekke ASA (0,04 %), Kongsberg Gruppen ASA (0,03 %) og 4 andre | 12,9 % | 5,5 mill. kr | 37 105 kr |
| Erik Christian Must gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Must Invest AS → Must AS → Oslokanalen AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA. Eier også aksjer i Spond AS (2,2 %), Gyldendal ASA (0,4 %), NHST Holding AS (0,2 %), Polaris Media ASA (0,16 %), Rec Silicon Holdings AS (0,08 %) og 5 andre | 12,9 % | 5,5 mill. kr | 37 095 kr |
| Charlotte Bergesen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 4 AS → Solfonn AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Solfonn AS. Eier også aksjer i Gumøy Golf AS (0,43 %) | 8,7 % | 3,7 mill. kr | 19 272 kr |
| Cathrine Ulrichsen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Champ Capital AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Champ Capital AS | 7,5 % | 3,2 mill. kr | 14 457 kr |
| Victor Johannes Ulrichsen Vigsnæs gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS → Vicondid AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vjuv Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Tekna Holding ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) | 6,2 % | 2,6 mill. kr | 8 864 kr |
| Morten Sigval Bergesen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 2 AS → Breifonn 2 AS. Eier også aksjer i Viking Growth 33 AS (1,04 %), Gumøy Golf AS (0,43 %), Itera ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %), Borregaard ASA (under 0,01 %) og 4 andre | 4,4 % | 1,9 mill. kr | 1 202 kr |
| Breifonn Holding AG gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Breifonn AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,3 % | 1,8 mill. kr | – |
| Henrik Bergesen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Langfonn AS. Eier også aksjer i Havfonn Holding AS (100 %), Irecommend AS (10,02 %) | 4,3 % | 1,8 mill. kr | 470 kr |
| Caroline Ulrichsen Svendsen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Cus Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Cus Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Cus Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Tekna Holding ASA (under 0,01 %) | 4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Henrik Ulrichsen Svendsen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Us Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → Viheca Capital AS → Us Invest AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Us Invest AS. Eier også aksjer i Endúr ASA (0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %), Nekkar ASA (under 0,01 %), Tekna Holding ASA (under 0,01 %) | 4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Morten Sigval Bergesen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Havfonn AS → Snefonn 3 AS. Eier også aksjer i Snefonn AS (86,65 %), NHST Holding AS (0,02 %) | 3,8 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Espen Zachariassen gjennom Alytic AS → Vindjammer2 AS → Vindjammer AS. Eier også aksjer i Tekna Holding ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 774 106 kr | 0 kr |
| Kjell Christian Ulrichsen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → Kamul AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS. Eier også aksjer i Kcu Invest AS (100 %), Aker ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 666 989 kr | 0 kr |
| Marianne Ulrichsen gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Vicama AS → M&V Holding AS; Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA → Ulfoss Invest AS → Skogan Gård AS → Vicama AS → M&V Holding AS. Eier også aksjer i Tinkas AS (100 %) | 1,5 % | 654 216 kr | 0 kr |
| Folketrygdfondet gjennom Alytic AS → Arendals Fossekompani ASA | 1,4 % | 578 495 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 53,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 42,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 429 336 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i FACTLINES HOLDING AS økte med 12,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i FACTLINES HOLDING AS økte fra 3 208 235 til 3 979 788 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- FACTLINES HOLDING AS gikk fra 68,8 % til 0 % av aksjene i FACTLINES AS i 2025.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i FUTURE MATERIALS AS i 2025.
- Finansinntektene i MUST INVEST AS steg fra 25,3 mill. kr i 2024 til 793,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MUST INVEST AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i NORKON AS i 2025.
- MUST AS delte anslagsvis ut 120 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (144,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,3 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i FACTLINES HOLDING AS økte med 13,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i FACTLINES HOLDING AS økte fra 2 419 234 til 3 208 235 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i ALYTIC AS økte med 78,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA delte anslagsvis ut 192 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mrd. kr).
- Finansinntektene i ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA steg fra 267,7 mill. kr i 2023 til 3,5 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERGIA AS i 2024.
- ARENDALS FOSSEKOMPANI ASA gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- Finansinntektene i ULFOSS INVEST AS steg fra 133 mill. kr i 2023 til 763,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ULFOSS INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- HAVFONN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i VOLUE AS i 2024.
- MUST AS delte anslagsvis ut 105 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (78 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i ALYTIC AS økte med 66 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eier: Folketrygdfondet
- Eierandel i: Factlines AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.