Anslag · inntektsår 2025
MMC Norge AS
Org.nr. 927891700 · AS · Engroshandel med motorvogner · Oslo
Aksjene i MMC Norge AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 106 265 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 29,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener MMC Norge AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med MMC Norge AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 24 003 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 4,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 24,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 233 844 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 288 949 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MMC Norge AS?
MMC Norge AS eies til slutt av Annicken Thrane-Steen (14,3 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS), Edna Cecilie Thrane-Steen (14,3 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS), Kari Mølsæther Thrane-Steen (14 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS), Cecilia Thrane-Steen (9,5 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS) og Nicolas Thrane-Steen (9,5 % gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MMC Norge AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Annicken Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS. Eier også aksjer i Enig TS AS (0,01 %) | 14,3 % | 4,3 mill. kr | 25 041 kr |
| Edna Cecilie Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS. Eier også aksjer i Thrane-Steen Forvaltning Holding AS (0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 14,3 % | 4,3 mill. kr | 25 041 kr |
| Kari Mølsæther Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Bello Invest AS. Eier også aksjer i Haga Golf AS (0,06 %) | 14 % | 4,2 mill. kr | 24 050 kr |
| Cecilia Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 2,8 mill. kr | 10 711 kr |
| Nicolas Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 9,5 % | 2,8 mill. kr | 10 711 kr |
| Olivia Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS | 9,5 % | 2,8 mill. kr | 10 711 kr |
| Hedvig Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Henrikke Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Nicoline Thrane-Steen Røkke gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Finans AS → Enig TS AS | 4,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| August Thrane-Steen Medhus gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (0,02 %), Nordic Mining ASA (under 0,01 %), Circio Holding ASA (under 0,01 %) | 4,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Leopold Thrane-Steen Medhus gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen Forvaltning AS → Thrane-Steen Forvaltning Holding AS. Eier også aksjer i Xplora Technologies AS (under 0,01 %) | 4,8 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Jan Gustav Thrane-Steen gjennom Motor Gruppen Import AS → Motor Gruppen AS → Thrane-Steen Gruppen AS → Thrane-Steen AS → Thrane-Steen Ii AS. Eier også aksjer i Celon Invest AS (100 %), Nykode Therapeutics ASA (0,01 %), Idex Biometrics ASA (under 0,01 %) | 0,1 % | 34 110 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 37,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 29,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 288 949 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MMC NORGE AS falt med 3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (225,2 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN FORVALTNING AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (196,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (224,4 mill. kr).
- MOTOR GRUPPEN IMPORT AS delte anslagsvis ut 49,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (189,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−63,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (76,4 mill. kr).
- THRANE-STEEN GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 21,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (228,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (222,9 mill. kr).
- THRANE-STEEN AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (65,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.