Anslag · inntektsår 2025
Stavgården Holding AS
Org.nr. 927888912 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Stavgården Holding AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 456 075 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 50,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stavgården Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stavgården Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 61 844 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stavgården Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 61 844 kr. Bankinnskuddene økte med 5 803 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 838 903 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 50,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 518 108 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 521 462 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stavgården Holding AS?
Stavgården Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (34 % gjennom Ragde Eiendom AS), Personlig eier B (33 % gjennom Harbarn AS → Astrup & Søn AS) og Personlig eier C (33 % gjennom Knightfield Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stavgården Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Ragde Eiendom AS | 34 % | 17,3 mill. kr | 155 417 kr |
| Personlig eier B gjennom Harbarn AS → Astrup & Søn AS | 33 % | 16,8 mill. kr | 150 329 kr |
| Personlig eier C gjennom Knightfield Holding AS | 33 % | 16,8 mill. kr | 150 329 kr |
- Verdigrunnlag
- 63,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 50,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 456 075 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 521 462 kr
Hendelser i eierkjeden
- RAGDE EIENDOM AS delte anslagsvis ut 214 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (350 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mrd. kr).
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MARIA DEHLIS VEI 40 AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i TABERNA HOLDING AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDIC PADEL PARTNERS AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKAR LEIR AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SJIRAFF HOLDING AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LØKENVEIEN DAGLIGVARE AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOLMENVEIEN 11 AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STANGNES EIENDOM AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i MG RAGDE AS i 2025.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 11,3 % til 0 % av aksjene i OSLO LEILIGHETSPROSJEKT AS i 2025.
- HARBARN AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i SILVER RETAIL AS i 2025.
- ASTRUP & SØN AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (60,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (29,2 mill. kr).
- Finansinntektene i ASTRUP & SØN AS steg fra 17,8 mill. kr i 2024 til 75,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SVANHOLMEN LAGERBYGG AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i ØVRE SMESTADVEI BOLIG HOLDING AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HARALDRUDVEIEN 22 AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i HEIMDALSGATA HOLDING AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i R1-7 BOLIGUTLEIE AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K5-13 BOLIGUTLEIE AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i K23-33 BOLIGUTLEIE AS i 2024.
- RAGDE EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØSTRE AKER VEI 60 AS i 2024.
- ASTRUP & SØN AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (68,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (788 509 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,9 mill. kr).
- KNIGHTFIELD HOLDING AS delte anslagsvis ut 28 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (236,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (40,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (248,3 mill. kr).
- Finansinntektene i KNIGHTFIELD HOLDING AS steg fra 14 mill. kr i 2023 til 42,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Stavgården Ii AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.