Anslag · inntektsår 2025
Req Initiative Holdings 1 AS
Org.nr. 927835703 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Req Initiative Holdings 1 AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Req Initiative Holdings 1 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,14 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Req Initiative Holdings 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 962 947 kr, mest med nye penger fra eierne (993 000 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 3 803 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Req Initiative Holdings 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 962 947 kr. Bankinnskuddene falt med 11 688 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (6 118 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 733 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 3 803 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Req Initiative Holdings 1 AS?
Req Initiative Holdings 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom Duus Invest AS), Personlig eier B (20 % gjennom Flinder Invest AS), Personlig eier C (20 % gjennom GHB Invest AS), Personlig eier D (20 % gjennom Hea Holding AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Falkeblikk Holding AS → Smyth Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Req Initiative Holdings 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Duus Invest AS | 20 % | 428 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Flinder Invest AS | 20 % | 428 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom GHB Invest AS | 20 % | 428 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hea Holding AS | 20 % | 428 052 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Falkeblikk Holding AS → Smyth Invest AS | 2,8 % | 60 950 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Falkeblikk Holding AS → Igtf Forvaltning AS | 2,1 % | 45 711 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Req Holding AS → Dybvad Invest AS | 1,8 % | 39 560 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Req Holding AS → Hamres Interesser AS | 1,8 % | 39 560 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Req Holding AS → NKH Invest AS | 1,8 % | 39 560 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Req Holding AS → Henrichsen Invest AS | 1,7 % | 37 362 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Req Holding AS → JHH Capital AS | 1,6 % | 34 285 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Falkeblikk Holding AS → Kalleberg Invest AS | 1,4 % | 30 472 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Req Holding AS → Aanestad Capital AS | 0,9 % | 18 315 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Req Holding AS → Lyngneset Invest AS → Breivet AS | 0,4 % | 8 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Req Holding AS → Lyngneset Invest AS → Ospevannet AS | 0,4 % | 8 703 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 3 803 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i REQ INITIATIVE HOLDINGS 1 AS økte fra 10 825 til 11 725 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- REQ HOLDING AS delte anslagsvis ut 16,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REQ HOLDING AS økte med 9,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i REQ HOLDING AS steg fra 358 708 kr i 2024 til 2,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- REQ HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORNEBUVEIEN BOLIGUTVIKLING AS i 2025.
- REQ HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REQ INFRAHEIM HOLDING AS i 2025.
- REQ HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i GOT YOUR BACK AS i 2025.
- FALKEBLIKK HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−38 897 kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i FALKEBLIKK HOLDING AS steg fra 1 kr i 2024 til 5,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FALKEBLIKK HOLDING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i GOT YOUR BACK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i REQ INITIATIVE HOLDINGS 1 AS økte med 814 000 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i REQ INITIATIVE HOLDINGS 1 AS økte fra 6 200 til 10 825 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i REQ HOLDING AS økte med 9,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Req Real Estate Initiative i AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.