Anslag · inntektsår 2025
Verlo Holding AS
Org.nr. 927829819 · AS · Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · Kinn
Aksjene i Verlo Holding AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 323 822 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 39,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Verlo Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 790 690 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 734 834 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Verlo Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 39 510 kr. Det er i snitt tatt ut 1,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (636 012 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 44,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 453 042 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 395 345 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Verlo Holding AS?
Verlo Holding AS eies til slutt av Agnar Johan Lyng (33,8 % gjennom Babord Industries AS → Babord Group AS → Sirean AS), Malvin Silden (22,1 % gjennom Røysa Invest AS), Knut Helge Sørpoll (22,1 % gjennom Sørpoll Invest AS) og Trond Kongshaug (22,1 % gjennom Teldo AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Verlo Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Agnar Johan Lyng gjennom Babord Industries AS → Babord Group AS → Sirean AS | 33,8 % | 13,3 mill. kr | 115 583 kr |
| Malvin Silden gjennom Røysa Invest AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 22,1 % | 8,7 mill. kr | 69 413 kr |
| Knut Helge Sørpoll gjennom Sørpoll Invest AS | 22,1 % | 8,7 mill. kr | 69 413 kr |
| Trond Kongshaug gjennom Teldo AS | 22,1 % | 8,7 mill. kr | 69 413 kr |
- Verdigrunnlag
- 49,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 39,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 395 345 kr
Hendelser i eierkjeden
- VERLO HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- Finansinntektene i BABORD INDUSTRIES AS steg fra 10 kr i 2024 til 1,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i VERLO HOLDING AS steg fra 100 000 kr i 2023 til 1,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BABORD GROUP AS delte anslagsvis ut 14,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−12,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BABORD GROUP AS falt med 50,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BABORD GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BABORD SEAFOOD AS i 2024.
- BABORD GROUP AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (14,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (9,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (14,5 mill. kr).
- Finansinntektene i BABORD GROUP AS steg fra 7,6 mill. kr i 2022 til 23,5 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SIREAN AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (3 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Verlo AS
- Eierandel i: Verlo Eiendom AS
- Eierandel i: Stadgroup AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.