Anslag · inntektsår 2025
Steen-Hansen Group AS
Org.nr. 927823454 · AS · Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler · Bergen
Aksjene i Steen-Hansen Group AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 182 056 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 117,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Steen-Hansen Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −4,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Steen-Hansen Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 10,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 2,5 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Steen-Hansen Group AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,4 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 31 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 2 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 110,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 1,3 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Steen-Hansen Group AS?
Steen-Hansen Group AS eies til slutt av Accent Equity 2017 AB (78,5 %), Ulrik Ulriksen (8,4 % gjennom Key Connect AS), Svein Ove Rabben (7,3 % gjennom Jarax Invest AS), John Børge Skomsøy (4,4 % gjennom Skomsøy Invest AS) og Stig Bjarte Fagerlid (0,7 % gjennom MMF Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Steen-Hansen Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Accent Equity 2017 AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 78,5 % | 92,4 mill. kr | – |
| Ulrik Ulriksen gjennom Key Connect AS | 8,4 % | 9,8 mill. kr | 80 666 kr |
| Svein Ove Rabben gjennom Jarax Invest AS | 7,3 % | 8,5 mill. kr | 67 769 kr |
| John Børge Skomsøy gjennom Skomsøy Invest AS. Eier også aksjer i Hjelmås Handelslag LL (0,15 %) | 4,4 % | 5,1 mill. kr | 33 621 kr |
| Stig Bjarte Fagerlid gjennom MMF Invest AS | 0,7 % | 824 415 kr | 0 kr |
| Alexander Frøyseth gjennom Frøyseth AS | 0,6 % | 678 233 kr | 0 kr |
| Ingar Fiskerstrand. Eier også aksjer i Essb AS (3,48 %), Hexagon Composites ASA (0,07 %) | 0,1 % | 162 307 kr | 0 kr |
| Yessica Villegas Guzman (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,1 % | 135 768 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 147,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 117,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 1,3 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- SKOMSØY INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−41 968 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,6 mill. kr).
- KEY CONNECT AS gikk fra 3,2 % til 0 % av aksjene i UTROR AS i 2024.
- JARAX INVEST AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (23,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.