Anslag · inntektsår 2025
Trendsport AS
Org.nr. 927781018 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Indre Østfold
Aksjene i Trendsport AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 26 398 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Trendsport AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 37,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, så avkastningen er 52,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Trendsport AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 726 699 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 13,4 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 269 444 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 274 983 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Trendsport AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 726 699 kr. Bankinnskuddene økte med 16,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 6,7 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 30,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (220 668 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 15,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 136 090 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 137 167 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Trendsport AS?
Trendsport AS eies til slutt av Personlig eier A (18,8 % gjennom Algema AS), Personlig eier B (18,8 % gjennom Mikmat AS), Personlig eier C (13,7 % gjennom Inspired Group AS → Sinvest AS), Personlig eier D (11,1 % gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Diwp Holding AS og Inspired Group AS → Diwp Holding AS) og Personlig eier E (10,9 % gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Trendsport AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Algema AS | 18,8 % | 2,9 mill. kr | 11 419 kr |
| Personlig eier B gjennom Mikmat AS | 18,8 % | 2,9 mill. kr | 11 419 kr |
| Personlig eier C gjennom Inspired Group AS → Sinvest AS | 13,7 % | 2,1 mill. kr | 3 560 kr |
| Personlig eier D gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Diwp Holding AS; Inspired Group AS → Diwp Holding AS | 11,1 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 10,9 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 4,7 % | 720 069 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 3,5 % | 545 723 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 2,9 % | 442 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Inspired Group AS → NC Holdco AS → FLT Holdco AS → Atlas Holdco AS | 2,7 % | 420 748 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Inspired Group AS → NC Holdco AS → FLT Holdco AS → Kesedilj AS | 2,2 % | 336 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Inspired Group AS → NC Holdco AS → FLT Holdco AS → Myco Holding AS | 1,9 % | 294 525 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Inspired Group AS → Hanson Invest AS | 1,4 % | 211 317 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 0,5 % | 84 422 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 0,5 % | 71 558 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Inspired Group AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 0,3 % | 53 246 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 26 398 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 137 167 kr
Hendelser i eierkjeden
- TRENDSPORT AS delte anslagsvis ut 13 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,1 mill. kr).
- INSPIRED GROUP AS delte anslagsvis ut 98,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (66,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i INSPIRED GROUP AS steg fra 15 mill. kr i 2024 til 92,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i INSPIRED GROUP AS økte med 82,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MIKMAT AS delte anslagsvis ut 670 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (722 113 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (52 113 kr).
I eierkjeden
- Eier: Varig Orkla Forsikring Gjensidig
- Eierandel i: Skosenteret AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.