Anslag · inntektsår 2025
Safe Living AS
Org.nr. 927724030 · AS · Byggeteknisk konsulentvirksomhet · Asker
Aksjene i Safe Living AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 1 663 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Safe Living AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −8,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,33 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Safe Living AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 16,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 160 118 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Safe Living AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 16,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 17,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 19 807 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 10 778 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 12 312 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Safe Living AS?
Safe Living AS eies til slutt av Personlig eier A (64,4 %), Personlig eier B (14,5 %), Personlig eier C (4,3 %), Personlig eier D (2,9 % gjennom Bluestar Holding AS) og Personlig eier E (2,9 % gjennom South Valley Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safe Living AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 64,4 % | 1,9 mill. kr | 1 663 kr |
| Personlig eier B | 14,5 % | 432 881 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 4,3 % | 129 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bluestar Holding AS | 2,9 % | 86 576 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom South Valley Invest AS | 2,9 % | 86 576 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 2,2 % | 64 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 2,2 % | 64 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Engdal Skaug Holding AS; direkte | 2,2 % | 64 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Engdal Skaug Holding AS; direkte | 2,2 % | 64 932 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom KM Invest AS | 1,4 % | 43 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,4 % | 12 986 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ibf Digital AS | 0,3 % | 8 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,1 % | 4 329 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 663 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 12 312 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SOUTH VALLEY INVEST AS falt med 540 733 kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KM INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (942 813 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SAFE LIVING AS falt med 14,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FUTURE ZONE AS gikk fra 24,8 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EVANNA INVEST AS gikk fra 12,4 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier B gikk fra 12,1 % til 4,1 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KARIANN SKAR HELLAND SØRDAHL gikk fra 6,2 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SBJ EIENDOM AS gikk fra 6,2 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JASP HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HELGE MARTIN LUNDEVIK ULLEBUST gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BØRRE EILIF SØRDAHL gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- M.U ENGINEERING AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TEBE CONSULT AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i SAFE LIVING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SOUTH VALLEY INVEST AS økte med 540 733 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SOUTH VALLEY INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i BROKER HOLDINGS CO AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Safe Living Construction AS
- Eierandel i: Safe Living Øygarden AS
- Eierandel i: Safe Living Neste AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.