Anslag · inntektsår 2025
Thallus Holding AS
Org.nr. 927467674 · AS · Andre tjenester tilknyttet finansieringsvirksomhet og kollektive investeringsfond · Oslo
Aksjene i Thallus Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 113 200 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 31,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener Thallus Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 56,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, så avkastningen er 72,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Thallus Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 15,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 294 153 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 5,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Thallus Holding AS?
Fra 2023 til 2024 økte egenkapitalen med 1,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 9,2 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 5,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 11,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (489 673 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 304 381 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Thallus Holding AS?
Thallus Holding AS eies til slutt av Erik Skaar Syvertsen (21,6 % gjennom Norselab Group AS → Skaar Invest AS), Yngve Tvedt (21,6 % gjennom Norselab Group AS), Sustainable Investors Fund LP (18 % gjennom Norselab Group AS), Maria Grimstad de Perlinghi (9 % gjennom Norselab Group AS → Altega Invest AS) og Tom Hestnes (6,7 % gjennom Norselab Group AS → Greenworks AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Thallus Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Erik Skaar Syvertsen gjennom Norselab Group AS → Skaar Invest AS | 21,6 % | 6,7 mill. kr | 49 821 kr |
| Yngve Tvedt gjennom Norselab Group AS. Eier også aksjer i Norselab F Ii AS (5,05 %) | 21,6 % | 6,7 mill. kr | 49 821 kr |
| Sustainable Investors Fund LP gjennom Norselab Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 18 % | 5,6 mill. kr | – |
| Maria Grimstad de Perlinghi gjennom Norselab Group AS → Altega Invest AS | 9 % | 2,8 mill. kr | 10 410 kr |
| Tom Hestnes gjennom Norselab Group AS → Greenworks AS | 6,7 % | 2,1 mill. kr | 3 148 kr |
| Didrik Joakim Lehmkuhl gjennom Norselab Group AS. Eier også aksjer i Lehmkuhl AS (100 %), Gumøy Golf AS (0,43 %), Allton AS (0,24 %) | 4,5 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Ole Einar Stokstad gjennom Norselab Group AS → Furca AS. Eier også aksjer i DNB Bank ASA (under 0,01 %), Af Gruppen ASA (under 0,01 %), Veidekke ASA (under 0,01 %), Entra ASA (under 0,01 %) | 2,9 % | 899 063 kr | 0 kr |
| Tonje Slorafoss gjennom Norselab Group AS → Sloravita AS. Eier også aksjer i NRP Fund Partners Ii AS (0,61 %), NRP Fund Partners 2020 AS (0,39 %) | 2,7 % | 841 219 kr | 0 kr |
| Aksel Lund Svindal gjennom Norselab Group AS → A Management AS. Eier også aksjer i A Sports AS (100 %), A Holdings AS (100 %), Riisalleen Invest AS (44,8 %), Sentia ASA (under 0,01 %), B2 Impact ASA (under 0,01 %) | 2,7 % | 840 288 kr | 0 kr |
| Bror Ragnvald Risan gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Milla Investment AS | 1,7 % | 535 095 kr | 0 kr |
| Christian Frederik Ness gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Stokkedammen AS. Eier også aksjer i Vema Iii AS (10,77 %) | 1,3 % | 411 849 kr | 0 kr |
| Randi Anita Næsheim gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Amalie Invest AS. Eier også aksjer i NRP Fund Partners 2022 AS (2,85 %), NRP Fund Partners 2020 AS (0,39 %) | 1 % | 316 923 kr | 0 kr |
| Anne Sophie Sagbakken Ness gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Stokkedammen AS → Høgåslia AS | 0,7 % | 205 411 kr | 0 kr |
| Frederik Sagbakken Ness gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Stokkedammen AS → Kolsåstoppen Invest AS. Eier også aksjer i Wheel.Me AS (under 0,01 %) | 0,7 % | 205 411 kr | 0 kr |
| Hans Jakob Sagbakken Ness gjennom Norselab Group AS → Ness, Risan & Partners AS → Stokkedammen AS → Levrebekken Invest AS | 0,7 % | 205 411 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 38,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 31,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 304 381 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i THALLUS HOLDING AS falt med 71,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SKAAR INVEST AS gikk fra 21,6 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- YNGVE TVEDT gikk fra 21,6 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SUSTAINABLE INVESTORS FUND LP gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ALTEGA INVEST AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NESS, RISAN & PARTNERS AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GREENWORKS AS gikk fra 6,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- DIDRIK JOAKIM LEHMKUHL gikk fra 4,5 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- FURCA AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SLORAVITA AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- A MANAGEMENT AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORSELAB IMPACT AS i 2025.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORSELAB INVESTMENT MANAGEMENT AS i 2025.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i NORSELAB CREDIT STRATEGIES AS i 2025.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 69 % til 0 % av aksjene i NORSELAB F II AS i 2025.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i GOT YOUR BACK AS i 2025.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i NORSELAB F I AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NORSELAB GROUP AS økte med 10,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i NORSELAB GROUP AS steg fra 0 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SKAAR INVEST AS gikk fra 21,6 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- ALTEGA INVEST AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- NESS, RISAN & PARTNERS AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- GREENWORKS AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−10 028 kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,3 mill. kr).
- GREENWORKS AS gikk fra 6,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- MILLA INVESTMENT AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (146,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (19,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (141,1 mill. kr).
- MILLA INVESTMENT AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i SWISS LIFE ASSET MANAGERS NORDIC AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i THALLUS HOLDING AS falt med 16,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i THALLUS HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 36,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i THALLUS HOLDING AS økte fra 1 536 700 til 1 707 255 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- LEHMKUHL AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- THALLUS HOLDING AS gikk fra 100 % til 69 % av aksjene i NORSELAB F II AS i 2024.
- NESS, RISAN & PARTNERS AS delte anslagsvis ut 43,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (609,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (33 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (598,8 mill. kr).
- GREENWORKS AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORSELAB CREDIT STRATEGIES AS i 2024.
- MILLA INVESTMENT AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (159,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (146,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.