Anslag · inntektsår 2025
Stacc Insight AS
Org.nr. 927385929 · AS
Aksjene i Stacc Insight AS gir de 65 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 97 109 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Stacc Insight AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 17 135 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stacc Insight AS?
Stacc Insight AS eies til slutt av Verdane Freya Xi Investments AB (23,9 % gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS), Personlig eier A (8,8 % gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS og Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS), Personlig eier B (8,6 % gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS og Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS), Personlig eier C (5,8 % gjennom Stacc AS) og Personlig eier D (5,3 % gjennom Stacc AS → Triton Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stacc Insight AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Verdane Freya Xi Investments AB gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 23,9 % | 23 238 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Tanstaafl AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Tanstaafl AS | 8,8 % | 8 575 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Silver Bullet AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Silver Bullet AS | 8,6 % | 8 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stacc AS | 5,8 % | 5 585 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stacc AS → Triton Invest AS | 5,3 % | 5 155 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 4,6 % | 4 512 kr | 0 kr |
| Halo Invest Aps gjennom Stacc AS | 3 % | 2 866 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → MMM AS | 1,8 % | 1 721 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stacc AS → Hanseaten Investment AS | 1,5 % | 1 412 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stacc AS → Hanseaten Investment AS | 1,5 % | 1 412 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,3 % | 1 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,3 % | 1 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp Eleven AS → Reaktor Returns AS → Mystr AS; Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Mystr AS | 1,3 % | 1 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Stacc AS → Amp Eleven Ii AS → Amp 11 Management AS → Helw AS; Stacc AS → Helw AS | 1,2 % | 1 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Stacc AS → Props AS → Kepalies Holding AS | 1,1 % | 1 115 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 121 386 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 97 109 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STACC INSIGHT AS økte med 4,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i STACC AS økte med 20 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS økte med 30,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN AS falt med 361,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i AMP ELEVEN AS steg fra 14 085 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMP ELEVEN AS gikk fra 49,2 % til 44 % av aksjene i AMP ELEVEN II AS i 2025.
- TRITON INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STACC INSIGHT AS falt med 4,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i STACC AS økte med 25,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AMP ELEVEN II AS falt med 75,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- REAKTOR RETURNS AS delte anslagsvis ut 16,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (312,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (302,9 mill. kr).
- TRITON INVEST AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,9 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Halo Invest Aps
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.