Anslag · inntektsår 2025
Straye Montasje AS
Org.nr. 927378957 · AS · Oppføring av bygninger · Fredrikstad
Aksjene i Straye Montasje AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 253 337 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Straye Montasje AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 134 319 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 50 826 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Straye Montasje AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 134 319 kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 46 332 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 437 966 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Straye Montasje AS?
Straye Montasje AS eies til slutt av Personlig eier A (21,5 % gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Chrilica Invest AS), Personlig eier B (17 %), Personlig eier C (16,5 %), Personlig eier D (16,5 %) og Personlig eier E (10,7 % gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Lamholmane AS og Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS og Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS → Lamholmen Invest AS → RM Finans AS → Norsund Kapital AS → Lamca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Straye Montasje AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Chrilica Invest AS | 21,5 % | 54 354 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 17 % | 43 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 16,5 % | 41 801 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 16,5 % | 41 801 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Lamholmane AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS → Lamholmen Invest AS → RM Finans AS → Norsund Kapital AS → Lamca AS | 10,7 % | 27 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Responsiv Kapital i AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS → Kilen AS → Sian Invest AS → Salvatio Invest AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS → Ae Holdings AS → Responsiv Kapital i AS | 5,9 % | 14 952 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Ae Holdings AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Em Holding AS → Ae Holdings AS | 4,7 % | 11 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Pebje Holding AS | 1,8 % | 4 501 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Melesio Holding AS → Dunder Mifflin AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Melesio Equity AS → Dunder Mifflin AS; Straye Stålbygg AS → Straye Gruppen AS → Dunder Mifflin AS | 1,7 % | 4 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Straye Stålbygg AS | 0,8 % | 1 900 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Straye Stålbygg AS | 0,6 % | 1 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Straye Stålbygg AS | 0,6 % | 1 520 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Straye Stålbygg AS | 0,5 % | 1 267 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Straye Stålbygg AS | 0,5 % | 1 267 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Straye Stålbygg AS | 0,2 % | 380 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 316 671 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 253 337 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STRAYE GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 9,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−173 507 kr).
- Innskutt egenkapital i STRAYE GRUPPEN AS falt med 3,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STRAYE GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i STRAYE HYBRIDBYGG AS i 2025.
- STRAYE GRUPPEN AS gikk fra 61 % til 0 % av aksjene i ZK ELEKTRO AS i 2025.
- STRAYE STÅLBYGG AS delte anslagsvis ut 59,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (47,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (58,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STRAYE STÅLBYGG AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAYE GRUPPEN AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i STRAYE INDUSTRI AS i 2024.
- MELESIO HOLDING AS gikk fra 96,2 % til 94,9 % av aksjene i MELESIO EQUITY AS i 2024.
- CHRILICA INVEST AS gikk fra 49 % til 45,9 % av aksjene i STRAYE GRUPPEN AS i 2024.
- Finansinntektene i LAMHOLMANE AS steg fra 847 939 kr i 2023 til 8,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LAMHOLMANE AS gikk fra 37,5 % til 35,6 % av aksjene i MELESIO MANAGEMENT AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.