Anslag · inntektsår 2025
Ringeriksveien 16-2 AS
Org.nr. 927270420 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Ringeriksveien 16-2 AS gir de 67 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ringeriksveien 16-2 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 36,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 51,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Ringeriksveien 16-2 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 989 838 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 11,6 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 243 142 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 374 555 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Ringeriksveien 16-2 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 989 838 kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 33,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 5,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 29,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (199 257 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 125 203 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 123 858 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ringeriksveien 16-2 AS?
Ringeriksveien 16-2 AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Personlig eier A (7,6 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Personlig eier B (2,1 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Personlig eier C (1,6 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Personlig eier D (1,1 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ringeriksveien 16-2 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 62,4 % | 8,8 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS | 7,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS | 2,1 % | 304 018 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS | 1,6 % | 228 157 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS | 1,1 % | 159 723 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS | 1 % | 146 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS | 1 % | 141 061 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS | 1 % | 135 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS | 1 % | 135 908 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS | 0,9 % | 132 807 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS | 0,9 % | 130 434 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS | 0,8 % | 107 853 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS | 0,8 % | 107 832 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS | 0,7 % | 98 331 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS | 0,6 % | 81 226 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 123 858 kr
Hendelser i eierkjeden
- RINGERIKSVEIEN 16-2 AS delte anslagsvis ut 6,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18 mill. kr).
- LOGCAP RINGERIKSVEIEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RINGERIKSVEIEN 16-2 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS falt med 846,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
- OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
- RINGERIKSVEIEN 16-2 AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (17 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS økte med 110 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
- OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.