Anslag · inntektsår 2025
Nordic M2 Fund Partners AS
Org.nr. 927236923 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i Nordic M2 Fund Partners AS gir de 59 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nordic M2 Fund Partners AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 7,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, så avkastningen er 13,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Nordic M2 Fund Partners AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 967 357 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 72 855 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 366 048 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Nordic M2 Fund Partners AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 967 357 kr. Bankinnskuddene økte med 11 020 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 62 138 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 39 969 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 38 625 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nordic M2 Fund Partners AS?
Nordic M2 Fund Partners AS eies til slutt av Personlig eier A (9,9 % gjennom Wani Fotosats AS og Wani Fotosats AS → Hoco AS), Personlig eier B (7,1 % gjennom Gunners Invest AS), Personlig eier C (5,9 %), Personlig eier D (4,9 % gjennom JHH Invest AS) og Personlig eier E (4 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nordic M2 Fund Partners AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Wani Fotosats AS; Wani Fotosats AS → Hoco AS | 9,9 % | 556 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Gunners Invest AS | 7,1 % | 401 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5,9 % | 334 010 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom JHH Invest AS | 4,9 % | 273 888 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4 % | 222 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom BMF Invest AS | 3 % | 167 506 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 3 % | 167 005 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom BMF Invest AS → Fab Consulting AS | 2,9 % | 162 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom BMF Invest AS → Mab Consulting AS | 2,9 % | 162 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom NRP Investering AS → Ness, Risan & Partners AS → Milla Investment AS | 2,5 % | 139 920 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,5 % | 139 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Huuse Invest AS | 2,5 % | 139 171 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom AS Ekre | 2 % | 111 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2 % | 111 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Dimmen Invest AS | 2 % | 111 337 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 625 kr
Hendelser i eierkjeden
- NESS, RISAN & PARTNERS AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- KKN INVESTMENT AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i NORDIC M2 FUND PARTNERS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JACOB GROUFF HORN gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i NORDIC M2 FUND PARTNERS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i NRP INVESTERING AS økte med 123,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NESS, RISAN & PARTNERS AS delte anslagsvis ut 43,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (609,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (33 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (598,8 mill. kr).
- GUNNERS INVEST AS delte anslagsvis ut 550 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.