Anslag · inntektsår 2025
Bakerens Glutenfrie AS
Org.nr. 927221640 · AS · Produksjon av brød og ferske konditorvarer · Bærum
Aksjene i Bakerens Glutenfrie AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 494 685 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bakerens Glutenfrie AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 344 955 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Bakerens Glutenfrie AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 344 955 kr. Bankinnskuddene falt med 204 785 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36 987 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bakerens Glutenfrie AS?
Bakerens Glutenfrie AS eies til slutt av Personlig eier A (34 % gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Mah Holding AS), Personlig eier B (33 % gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Våghals Holding AS), Personlig eier C (16,2 % gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Moha AS), Personlig eier D (8,5 % gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Catal AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Brødsmuler AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bakerens Glutenfrie AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Mah Holding AS | 34 % | 168 193 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Våghals Holding AS | 33 % | 163 246 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Moha AS | 16,2 % | 80 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Catal AS | 8,5 % | 42 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Brødsmuler AS | 2,8 % | 13 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Elsker Deig AS | 2,8 % | 13 604 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Baker Hansens Glutenfrie AS → Baker Hansen AS → Førstemann til Mølla AS | 2,8 % | 13 604 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 618 356 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 494 685 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- BAKERENS GLUTENFRIE AS delte anslagsvis ut 700 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (588 356 kr) pluss årsresultatet 2025 (127 878 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16 234 kr).
- BAKER HANSENS GLUTENFRIE AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,5 mill. kr).
- MAH HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30 626 kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mill. kr).
- BAKER HANSEN AS delte anslagsvis ut 10,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (194,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (35,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (220,4 mill. kr).
- VÅGHALS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,7 mill. kr).
- MOHA AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (13 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (45,2 mill. kr).
- BAKER HANSENS GLUTENFRIE AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,2 mill. kr).
- MAH HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3 926 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30 626 kr).
- BAKER HANSEN AS delte anslagsvis ut 20,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (185,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (29,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (194,9 mill. kr).
- VÅGHALS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,3 mill. kr).
- MOHA AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (25,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (36,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MOHA AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 13,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i CATAL AS steg fra 151 318 kr i 2023 til 5,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.