Anslag · inntektsår 2025
Upscore AS
Org.nr. 927217759 · AS · Annen forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted · Bærum
Aksjene i Upscore AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 226 896 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Upscore AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 222 987 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Upscore AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 222 987 kr. Bankinnskuddene falt med 33 593 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 69 499 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Upscore AS?
Upscore AS eies til slutt av Personlig eier A (38,5 % gjennom Høysæter T-Banecompagnie AS og Aktia Ventures 2019 AS → Høysæter T-Banecompagnie AS), Personlig eier B (24,9 % gjennom Bento Industries AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Red Mars AS og Aktia Ventures 2019 AS → Red Mars AS), Personlig eier D (8,9 % gjennom Edge Advisors AS) og Personlig eier E (2,8 % gjennom Four Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Upscore AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Høysæter T-Banecompagnie AS; Aktia Ventures 2019 AS → Høysæter T-Banecompagnie AS | 38,5 % | 87 436 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bento Industries AS | 24,9 % | 56 384 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Red Mars AS; Aktia Ventures 2019 AS → Red Mars AS | 11,6 % | 26 420 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Edge Advisors AS | 8,9 % | 20 086 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Four Invest AS | 2,8 % | 6 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Futura Invest AS | 2,8 % | 6 312 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1 % | 2 327 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Møma Invest AS | 0,8 % | 1 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Aktia Ventures 2019 AS → Børstad Invest AS | 0,7 % | 1 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Aktia Ventures 2019 AS → FRD Invest AS | 0,7 % | 1 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Aktia Ventures 2019 AS → Invegstar AS | 0,7 % | 1 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Aktia Ventures 2019 AS → Milo AS | 0,7 % | 1 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,6 % | 1 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,5 % | 1 136 kr | 0 kr |
| Disruptive Investments AS | 0,4 % | 892 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 283 620 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 226 896 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HØYSÆTER T-BANECOMPAGNIE AS gikk fra 79,2 % til 61 % av aksjene i AKTIA VENTURE MANAGEMENT AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i AKTIA VENTURES 2019 AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AKTIA VENTURES 2019 AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i KLINGIT NORWAY AS i 2024.
- FOUR INVEST AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,9 mill. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.