Anslag · inntektsår 2025
Team Geilo AS
Org.nr. 927163543 · AS · Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Hol
Aksjene i Team Geilo AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 44 855 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Team Geilo AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 24 494 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Team Geilo AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 24 494 kr. Bankinnskuddene økte med 450 786 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 33 897 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Team Geilo AS?
Team Geilo AS eies til slutt av Gundersen Stiftelsen (48,9 % gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS), Pål Georg Gundersen (29,7 % gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → PGG AS og Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS og Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS), Tine Camilla Gjøstøl (6,2 % gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Cam Invest AS), Ane Cecilie Gjøstøl Wiser (6,2 % gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Cec Invest AS) og Leo Skjellaug Gundersen (3,9 % gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Team Geilo AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Gundersen Stiftelsen gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS | 48,9 % | 21 948 kr | – |
| Pål Georg Gundersen gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → PGG AS; Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS; Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS. Eier også aksjer i La Canaria 614 AS (100 %), Holmenkollveien 1 AS (50 %), Rød Golf AS (0,3 %), Orkla ASA (under 0,01 %) | 29,7 % | 13 305 kr | 0 kr |
| Tine Camilla Gjøstøl gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Cam Invest AS. Eier også aksjer i TCG Invest AS (100 %) | 6,2 % | 2 789 kr | 0 kr |
| Ane Cecilie Gjøstøl Wiser gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Cec Invest AS | 6,2 % | 2 789 kr | 0 kr |
| Leo Skjellaug Gundersen gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS | 3,9 % | 1 749 kr | 0 kr |
| Linea Skjellaug Gundersen gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS | 3,9 % | 1 749 kr | 0 kr |
| Tone Skjellaug Gundersen gjennom Geilogruppen AS → Merkantilbygg Holding AS → P. G. Gundersen Gruppen AS → Toleli AS | 1,2 % | 526 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 56 069 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 44 855 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MERKANTILBYGG HOLDING AS delte anslagsvis ut 185,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (867,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (457,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mrd. kr).
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i UNDERHAUGSVEIEN 15 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BYGDØY ALLE 53 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RISVOLLEN DRIFT AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ST. OLAVS GATE 2 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ST. OLAVS GATE 4 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WALDEMAR THRANES GATE 10 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOGSTADVEIEN 9B AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AKERSGATEN 73 B-E AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEGDEHAUGSVEIEN 30 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KRUSESGATE 8 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEGDEHAUGSVEIEN 32 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HHV32 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MOSS SENTRUM EIENDOM AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FOSSVEIEN 9 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i INDUSTRIGATEN 46 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i OSCARSGATE 86 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 1 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i COLBJØRNSENS GATE 3 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ERLING SKJALGSSONSGATE 19 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEYERDAHLS VEI 3B AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPORVEISGATEN 20 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HELGESENSGATE 1 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NIELS JUELS GATE 31 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DRAMMENSVEIEN 82 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WALDEMAR THRANESGATE 6 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ULLEVÅLSVEIEN 1 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VOGTSGATE 48 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKOVVEIEN 12 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ARBINSGATE 3 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FROGNER HOUSE APARTMENTS AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FRØYAS GATE 9 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KORSGATA 25 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SEILDUKSGATA 23 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRINS OSCARS GATE 16 AS i 2025.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i SPRO HAVN AS i 2025.
- PGG AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (102,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (76,4 mill. kr).
- TOLELI AS delte anslagsvis ut 7,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (36,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (36,5 mill. kr).
- CAM INVEST AS delte anslagsvis ut 19,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (32,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,5 mill. kr).
- Finansinntektene i CAM INVEST AS steg fra 1 mill. kr i 2024 til 33,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAM INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i MERKANTILBYGG HOLDING AS i 2025.
- GEILOGRUPPEN AS gikk fra 21,6 % til 18,5 % av aksjene i GEILO ARENA AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TELEMARKSGATA 8 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VERKSGATEN EIENDOM AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NYE MYHREGAARDEN HOTEL AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i REFSTADVEIEN 50 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KONG OSCARSGATE 6 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TORGGATA 6 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RK ART REORG AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GEITMYRSVEIEN 7D AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STØLEGATEN 19 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRODERGÅRDEN AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WURNHEIM SCHIVESGATE AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CITY HOUSING LAGÅRD AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VETRLIDSALMENNINGEN 6 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MIDTBERGVEIEN 1 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HOTEL PARK INN AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TORGGATA 11 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CITY APARTMENT HOTEL AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BLEKEBAKKVEGEN 3 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VETRLIDSALMENNINGEN 21 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HENRIK IBSENS GATE 8 AS i 2024.
- MERKANTILBYGG HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WURNHEIM LANGGATEN AS i 2024.
- Finansinntektene i CAM INVEST AS steg fra 3 408 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Gundersen Stiftelsen
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.