Anslag · inntektsår 2025
Espehaugen 349 AS
Org.nr. 927161389 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Oslo
Aksjene i Espehaugen 349 AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 174 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Espehaugen 349 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −21,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Espehaugen 349 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 12,8 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (17,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 138 585 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Espehaugen 349 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 12,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 567 289 kr og den langsiktige gjelden økte med 14,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 216 009 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 104 888 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 134 271 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Espehaugen 349 AS?
Espehaugen 349 AS eies til slutt av Personlig eier A (11,7 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS), Personlig eier B (2,3 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS), Personlig eier C (2,3 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS), Personlig eier D (2,1 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Kelsar Invest AS) og Personlig eier E (1,5 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Stjernestøv Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Espehaugen 349 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS | 11,7 % | 1,8 mill. kr | 174 kr |
| Personlig eier B gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS | 2,3 % | 349 025 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS | 2,3 % | 349 025 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Kelsar Invest AS | 2,1 % | 318 198 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Stjernestøv Invest AS | 1,5 % | 232 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS | 1,4 % | 213 330 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS; Kraft Eiendomsinvest i AS → Erp Support AS | 1,4 % | 212 384 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Hazl AS | 1,2 % | 185 482 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Bjellcon Holding AS | 1,1 % | 167 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Bjellcon Holding AS | 1,1 % | 161 060 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → M. Svela Holding AS | 1,1 % | 159 666 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS | 1 % | 157 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS | 0,9 % | 136 972 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Ojs Holding AS | 0,9 % | 135 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Tonto AS | 0,9 % | 134 986 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 134 271 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ESPEHAUGEN 349 AS falt med 1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- JOA GALLARDO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ESPEHAUGEN 349 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i KRAFT EIENDOMSINVEST I AS økte med 51,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i STEEN-HANSEN HOLDING AS falt med 40,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS delte anslagsvis ut 25,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (133,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−77 475 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (108 mill. kr).
- BJELLCON HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ESPEHAUGEN 349 AS økte med 18,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i KRAFT EIENDOMSINVEST I AS økte med 84,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STEEN-HANSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (28,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30 018 kr).
- STEEN-HANSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYLKJE EIENDOM AS i 2024.
- STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS delte anslagsvis ut 43,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (156,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (133,6 mill. kr).
- Finansinntektene i STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 28,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BJELLCON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BJELLCON AS i 2024.
- KELSAR INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TILHENGERSPESIALISTEN AS i 2024.
- KELSAR INVEST AS gikk fra 40 % til 20 % av aksjene i KELSAR BIL AS i 2024.
- GRÅBREK EIENDOM AS delte anslagsvis ut 9,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
- GRÅBREK EIENDOM AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i TECHNOR ENERGY AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.