Anslag · inntektsår 2025
Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS
Org.nr. 927157233 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sandnes
Aksjene i Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS gir de 10 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 540 871 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 216 888 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 216 888 kr. Bankinnskuddene økte med 10 683 kr og den langsiktige gjelden økte med 265 705 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 366 252 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS?
Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (31,6 % gjennom Utsikten Hove N1B AS → Fysiokurs AS), Personlig eier B (17,1 % gjennom Utsikten Hove N1B AS), Personlig eier C (17,1 % gjennom Utsikten Hove N1B AS), Personlig eier D (5,7 % gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → Boma Yetu AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → La Bastide 1624 AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ganddal Terapi & Trening Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Utsikten Hove N1B AS → Fysiokurs AS | 31,6 % | 171 045 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Utsikten Hove N1B AS | 17,1 % | 92 457 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Utsikten Hove N1B AS | 17,1 % | 92 457 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → Boma Yetu AS | 5,7 % | 30 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → La Bastide 1624 AS | 5,7 % | 30 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → Ruohonen-Jåtun Holding AS | 5,7 % | 30 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → Storfjord Invest AS | 5,7 % | 30 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → Tre Hjerter Invest AS | 5,7 % | 30 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → 2 Seter Holding AS | 2,8 % | 15 409 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Utsikten Hove N1B AS → Jåtun Land AS → 2 Seter Holding AS | 2,8 % | 15 409 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 676 089 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 540 871 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- GANDDAL TERAPI & TRENING EIENDOM AS delte anslagsvis ut 507 114 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (530 158 kr) pluss årsresultatet 2025 (288 840 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (311 884 kr).
- JÅTUN LAND AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (410 262 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,8 mill. kr).
- FYSIOKURS AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,1 mill. kr).
- FYSIOKURS AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.