Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Ystadveien 1 Holding AS

Org.nr. 927142198 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bergen

Aksjene i Ystadveien 1 Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 8 813 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 22,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Ystadveien 1 Holding AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −37,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Ystadveien 1 Holding AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 31,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5 854 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 179 582 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 204 867 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Ystadveien 1 Holding AS?

Ystadveien 1 Holding AS eies til slutt av Vestbo BBL (68,9 %), Personlig eier A (11,9 % gjennom Haugli Eiendom AS → Haugli AS → Haraldsvangen AS), Personlig eier B (5,3 % gjennom Vestheimvegen Invest AS → Fotveien Invest AS), Personlig eier C (2,1 % gjennom Vestheimvegen Invest AS → T Lindstrøm Invest AS) og Personlig eier D (2,1 % gjennom Vestheimvegen Invest AS → T Lindstrøm Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ystadveien 1 Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Vestbo BBL68,9 %15,2 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Haugli Eiendom AS → Haugli AS → Haraldsvangen AS11,9 %2,6 mill. kr8 813 kr
Personlig eier B gjennom Vestheimvegen Invest AS → Fotveien Invest AS5,3 %1,2 mill. kr0 kr
Personlig eier C gjennom Vestheimvegen Invest AS → T Lindstrøm Invest AS2,1 %469 628 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Vestheimvegen Invest AS → T Lindstrøm Invest AS2,1 %469 628 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Haugli Eiendom AS → Haugli AS → BKH Invest AS1,7 %377 329 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Haugli Eiendom AS → Haugli AS → Ehh Invest AS1,7 %377 329 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Haugli Eiendom AS → Haugli AS → Emh Invest AS1,7 %377 329 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Paloma Holding AS1,3 %285 131 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Vestheimvegen Invest AS → T Lindstrøm Invest AS1,1 %234 814 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Volum Arkitekter AS → NV Holding AS0,7 %164 371 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Volum Arkitekter AS → NV Holding AS → JGV Holding AS0,4 %88 505 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Volum Arkitekter AS0,3 %72 250 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Volum Arkitekter AS0,3 %72 250 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Volum Arkitekter AS0,3 %72 250 kr0 kr
Verdigrunnlag
27,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
22,1 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
8 813 kr
Formuesskatt om én person eide alt
204 867 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i YSTADVEIEN 1 HOLDING AS falt med 2,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • HAUGLI AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (371 651 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,9 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i YSTADVEIEN 1 HOLDING AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • PALOMA HOLDING AS gikk fra 60,7 % til 1,3 % av aksjene i YSTADVEIEN 1 HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • HAUGESUND BOLIGBYGGELAG gikk fra 15,9 % til 0 % av aksjene i YSTADVEIEN 1 HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • HAUGLI EIENDOM AS gikk fra 51 % til 0 % av aksjene i GROSSISTBYGG AS i 2024.
  • HAUGLI AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,5 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FOTVEIEN INVEST AS falt med 809 804 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • T LINDSTRØM INVEST AS gikk fra 15,2 % til 1,4 % av aksjene i GL GRUPPEN AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.