Anslag · inntektsår 2025
Sætre Matfisk AS
Org.nr. 927112027 · AS
Aksjene i Sætre Matfisk AS gir de 42 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sætre Matfisk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −941 kr, mest med nye penger fra eierne (523 380 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sætre Matfisk AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 941 kr. Bankinnskuddene falt med 5 851 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sætre Matfisk AS?
Sætre Matfisk AS eies til slutt av Personlig eier A (25,3 % gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Hjelvik Gruppen AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS), Personlig eier B (17,3 % gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS og Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Industri AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS og Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Key P2 AS → RH Industri AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS), Yokohama Reito Co.LTD (9,8 % gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS), Personlig eier C (5,6 % gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Asinvest AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Asinvest AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Asinvest AS) og Personlig eier D (3,2 % gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS og Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sætre Matfisk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Hjelvik Gruppen AS → Akvamarin Forvaltning AS → B & J Holding AS | 25,3 % | 373 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Industri AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Key P2 AS → RH Industri AS → RH Seafood Investments AS → RH Topco AS | 17,3 % | 254 968 kr | 0 kr |
| Yokohama Reito Co.LTD gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,8 % | 144 373 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Asinvest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Asinvest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Asinvest AS | 5,6 % | 83 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Jea Invest AS | 3,2 % | 47 361 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Akvaprosjekter AS → Gulla Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Akvaprosjekter AS → Gulla Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Akvaprosjekter AS → Gulla Holding AS | 3 % | 44 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → P & V Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → P & V Holding AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → P & V Holding AS | 2,9 % | 43 340 kr | 0 kr |
| Villa Invest ANS gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Villa Group Invest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Villa Group Invest AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Villa Group Invest AS | 2,6 % | 39 086 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hjelvik Gruppen AS → Ura Invest AS | 2,6 % | 39 062 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Smirabben AS | 2,5 % | 37 620 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS | 2,1 % | 30 329 kr | 0 kr |
| Nevera AG gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Industri AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Key P2 AS → RH Industri AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Hofseth Holdco AS → RH Industri AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 24 002 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Sætregruppen AS → Hofseth International AS → RH Industri AS → Huggins AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Key P2 AS → RH Industri AS → Huggins AS; Sætregruppen AS → Hofseth International AS → Hofseth Holdco AS → RH Industri AS → Huggins AS | 1,4 % | 21 049 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvamarin Forvaltning AS → Balto Asset Management AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Prophylaxia AS → Alsco Aqua AS → Alsco AS → Akvamarin Forvaltning AS → Balto Asset Management AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hjelvik Gruppen AS → Akvamarin Forvaltning AS → Balto Asset Management AS | 1,3 % | 19 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Hauge Aqua AS → Akvakulturpartner AS → Grip Management AS; Sætregruppen AS → Norsk Edelfisk AS → Akvakulturpartner AS → Grip Management AS | 1,1 % | 15 883 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i NORSK EDELFISK AS steg fra 1,9 mill. kr i 2024 til 14,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i HOFSETH INTERNATIONAL AS økte med 92,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SÆTREGRUPPEN AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NORSK EDELFISK AS økte med 495,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i HOFSETH INTERNATIONAL AS falt med 79 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i HAUGE AQUA AS steg fra 2,9 mill. kr i 2023 til 129,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAUGE AQUA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORSK EDELFISK HAVBRUK AS i 2024.
- HAUGE AQUA AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROMSDAL UTVIKLING AS i 2024.
- Finansinntektene i AKVAKULTURPARTNER AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 4,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AKVAKULTURPARTNER AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i ROMSDAL UTVIKLING AS i 2024.
- Finansinntektene i SESSKRAFT HOLDING AS steg fra 194 621 kr i 2023 til 2,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Villa Invest ANS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.