Anslag · inntektsår 2025
Jerpefaret 12 AS
Org.nr. 927049538 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Oslo
Aksjene i Jerpefaret 12 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 611 090 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Jerpefaret 12 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 10,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Jerpefaret 12 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 8,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Jerpefaret 12 AS?
Jerpefaret 12 AS eies til slutt av Personlig eier A (25 % gjennom Make Development AS → Make Arkitekter AS → Blå Holding AS), Personlig eier B (25 % gjennom Make Development AS → Make Arkitekter AS → Drive Holding AS), Personlig eier C (15,8 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Boulder Holding AS og M3 Holding AS → Boulder Holding AS), Personlig eier D (15,8 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Nora Holding AS og M3 Holding AS → Nora Holding AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS og M3 Holding AS → Bjelland Holding AS), og 7 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Jerpefaret 12 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Make Development AS → Make Arkitekter AS → Blå Holding AS | 25 % | 152 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Make Development AS → Make Arkitekter AS → Drive Holding AS | 25 % | 152 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Boulder Holding AS; M3 Holding AS → Boulder Holding AS | 15,8 % | 96 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Nora Holding AS; M3 Holding AS → Nora Holding AS | 15,8 % | 96 763 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS; M3 Holding AS → Bjelland Holding AS | 6,3 % | 38 705 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS; M3 Holding AS → Bjelland Holding AS | 6,3 % | 38 705 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom M3 Boliger Invest AS → M3 Holding AS → Bjelland Holding AS; M3 Holding AS → Bjelland Holding AS | 3,2 % | 19 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom M3 Boliger Invest AS → Acr Villa Skovly AS | 0,9 % | 5 315 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom M3 Boliger Invest AS → The One AS | 0,6 % | 3 526 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom M3 Boliger Invest AS | 0,4 % | 2 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom M3 Boliger Invest AS | 0,4 % | 2 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom M3 Boliger Invest AS → Freeski Holding AS | 0,1 % | 752 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 763 863 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 611 090 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MAKE DEVELOPMENT AS delte anslagsvis ut 504 091 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−5,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MAKE DEVELOPMENT AS økte med 5,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MAKE ARKITEKTER AS delte anslagsvis ut 12,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (223 402 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,5 mill. kr).
- M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 NÆRING AS i 2025.
- MAKE ARKITEKTER AS delte anslagsvis ut 5,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (439 051 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (23,2 mill. kr).
- DRIVE HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,6 mill. kr).
- M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (47,9 mill. kr).
- Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 5 mill. kr i 2023 til 17 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M3 UTVIKLING AS i 2024.
- M3 HOLDING AS gikk fra 100 % til 94 % av aksjene i M3 MANAGEMENT AS i 2024.
- M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER AS i 2024.
- M3 HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i M3 BOLIGER 1 AS i 2024.
- M3 HOLDING AS gikk fra 45 % til 5 % av aksjene i M3 FORBES AS i 2024.
- M3 HOLDING AS delte anslagsvis ut 60,3 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (96 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (38,7 mill. kr).
- Finansinntektene i M3 HOLDING AS steg fra 163 067 kr i 2022 til 5 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.