Anslag · inntektsår 2025
Izy Holding AS
Org.nr. 927026864 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Izy Holding AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 68,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Izy Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −27 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Izy Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 47 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (93,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Izy Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 47 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 665 585 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,2 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 106,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 718 662 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Izy Holding AS?
Izy Holding AS eies til slutt av Norvestor Vii, L.P (97,6 %), Personlig eier A (0,2 % gjennom Ingvarda AS), Personlig eier B (0,2 % gjennom Vissit AS), Personlig eier C (0,2 % gjennom Vissit AS) og Personlig eier D (0,1 % gjennom Villa & Co AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Izy Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Norvestor Vii, L.P (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 97,6 % | 67,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Ingvarda AS | 0,2 % | 110 894 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Vissit AS | 0,2 % | 103 086 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vissit AS | 0,2 % | 103 086 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Villa & Co AS | 0,1 % | 99 034 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mumac Holding AS | 0,1 % | 92 232 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Vida-Holding AS | 0,1 % | 89 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vida-Holding AS | 0,1 % | 89 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vida-Holding AS | 0,1 % | 89 609 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Vida-Holding AS | 0,1 % | 89 609 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 86 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 68,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 718 662 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i IZY HOLDING AS økte med 93,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i IZY HOLDING AS økte fra 1 323 974 791 til 8 233 291 839 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- VIDA-HOLDING AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (40,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (197,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (232,7 mill. kr).
- Finansinntektene i VIDA-HOLDING AS steg fra 934 633 kr i 2024 til 215 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VIDA-HOLDING AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i 4SERVICE HOLDING AS i 2025.
- VIDA-HOLDING AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- VISSIT AS delte anslagsvis ut 37,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (106,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (72,6 mill. kr).
- Finansinntektene i VISSIT AS steg fra 86 515 kr i 2024 til 106,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VISSIT AS gikk fra 2,3 % til 0 % av aksjene i 4SERVICE HOLDING AS i 2025.
- INGVARDA AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (127,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (99 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (206,1 mill. kr).
- VILLA & CO AS delte anslagsvis ut 36 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (45,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (61,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (71,9 mill. kr).
- Finansinntektene i VILLA & CO AS steg fra 4,9 mill. kr i 2024 til 64 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VILLA & CO AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i 4SERVICE HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i MUMAC HOLDING AS steg fra 707 309 kr i 2024 til 48,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MUMAC HOLDING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i 4SERVICE HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i IZY HOLDING AS steg fra 900 687 kr i 2023 til 4,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VIDA-HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (43 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (665 620 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (40,1 mill. kr).
- VISSIT AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i GUTRO AS i 2024.
- INGVARDA AS delte anslagsvis ut 8,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (125,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (127,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i INGVARDA AS falt med 9,1 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- INGVARDA AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i WOWBROW COSMETICS INTERNATIONAL AS i 2024.
- MUMAC HOLDING AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i IZY AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Izy AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.