Anslag · inntektsår 2025
Foodcapture AS
Org.nr. 926934244 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Oslo
Aksjene i Foodcapture AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 48 869 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Foodcapture AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 361 019 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Foodcapture AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 361 019 kr. Bankinnskuddene falt med 368 813 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 36 872 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Foodcapture AS?
Foodcapture AS eies til slutt av Per Røhnebæk (41,1 %), Jan Egil Øverland (25 %), Jens Bjørlo Tandstad (12,2 %), Oslo Universitetssykehus HF (5,9 % gjennom Inven2 AS) og Universitetet i Oslo (5,9 % gjennom Inven2 AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Foodcapture AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Per Røhnebæk. Eier også aksjer i Aguja Invest AS (6,9 %), Trill Rundt AS (0,32 %), Spermatech AS (0,02 %), Arctic Pharma AS (under 0,01 %) | 41,1 % | 20 080 kr | 0 kr |
| Jan Egil Øverland | 25 % | 12 194 kr | 0 kr |
| Jens Bjørlo Tandstad. Eier også aksjer i Widescribe AS (100 %), Eagle Condor Interactive AS (100 %), Ansatteid AS (2,77 %), Finndoff AS (0,73 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 12,2 % | 5 951 kr | 0 kr |
| Oslo Universitetssykehus HF gjennom Inven2 AS | 5,9 % | 2 888 kr | – |
| Universitetet i Oslo gjennom Inven2 AS | 5,9 % | 2 888 kr | – |
| Roger Oddebug gjennom Bugaheia Holding AS. Eier også aksjer i Sodvin Holding AS (0,01 %), Grieg Seafood ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 716 kr | 0 kr |
| Vegard Stensli gjennom Flatt Jern AS | 1,4 % | 668 kr | 0 kr |
| Lene Frost Andersen | 1 % | 477 kr | 0 kr |
| Stig Ebert Nilssen gjennom Wrec AS. Eier også aksjer i Lyn 1896 AS (0,02 %), Borregaard ASA (under 0,01 %), Sats ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 0,9 % | 427 kr | 0 kr |
| Ole Røhnebæk gjennom Koan Invest AS. Eier også aksjer i Trill Rundt AS (0,32 %) | 0,6 % | 298 kr | 0 kr |
| Trond Austrheim. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 0,6 % | 284 kr | 0 kr |
| Knut Olav Alexander Johannessen gjennom Koaj Holding AS | 0,4 % | 179 kr | 0 kr |
| Andre Brenne | 0,3 % | 143 kr | 0 kr |
| Ann-Kristin Rotegård | 0,3 % | 143 kr | 0 kr |
| Gunnar Kristian Mørne. Eier også aksjer i Advokatguiden AS (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) | 0,3 % | 143 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 61 086 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 48 869 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- INVEN2 AS gikk fra 32,6 % til 0 % av aksjene i CARDINOR AS i 2025.
- INVEN2 AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i ZELLUNA IMMUNOTHERAPY AS i 2025.
- INVEN2 AS gikk fra 11,3 % til 0 % av aksjene i HOLOCARE AS i 2025.
- Finansinntektene i FLATT JERN AS steg fra 2,4 mill. kr i 2024 til 9,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KOAJ HOLDING AS delte anslagsvis ut 740 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,8 mill. kr).
- Finansinntektene i KOAJ HOLDING AS steg fra 63 381 kr i 2024 til 3,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KOAJ HOLDING AS gikk fra 19,5 % til 0 % av aksjene i BYGDØY ALLE EIENDOM AS i 2025.
- INVEN2 AS gikk fra 100 % til 37,1 % av aksjene i AGIANA PHARMACEUTICALS AS i 2024.
- INVEN2 AS gikk fra 66,7 % til 60 % av aksjene i IMMUNOQUEST THERAPEUTICS AS i 2024.
- INVEN2 AS gikk fra 35,3 % til 17,9 % av aksjene i RAFX TECHNOLOGIES AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Oslo Universitetssykehus HF
- Eier: Universitetet i Oslo
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.