Anslag · inntektsår 2025
Aarsverk AS
Org.nr. 926839276 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Aarsverk AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 717 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Aarsverk AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −26,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Aarsverk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 210 266 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Aarsverk AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 10 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 182 231 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 79 041 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 113 275 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Aarsverk AS?
Aarsverk AS eies til slutt av Personlig eier A (14 % gjennom Aars AS → Vena Saphena AS), Personlig eier B (13,5 % gjennom Aars AS → Netrom AS), Personlig eier C (9,4 % gjennom Aars AS → Pinjong AS og Aars AS → Pinjong AS → Fem AS), Personlig eier D (9,4 % gjennom Aars AS → Pinjong AS og Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Aars AS → Pinjong AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Aarsverk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Aars AS → Vena Saphena AS | 14 % | 1,8 mill. kr | 675 kr |
| Personlig eier B gjennom Aars AS → Netrom AS | 13,5 % | 1,8 mill. kr | 42 kr |
| Personlig eier C gjennom Aars AS → Pinjong AS; Aars AS → Pinjong AS → Fem AS | 9,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Aars AS → Pinjong AS; Aars AS → Pinjong AS → Noravind Holding AS | 9,4 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Aars AS → Pinjong AS | 7,6 % | 995 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Aars AS → Netrom AS | 6,7 % | 874 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Aars AS → Netrom AS | 6,7 % | 874 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Aars AS → Excalibur Holding AS | 6,5 % | 850 017 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Aars AS → Gawain AS | 6,5 % | 850 017 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Aars AS → Morgana Holding AS | 6,5 % | 850 017 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Aars AS → Vena Saphena AS | 6,4 % | 842 474 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Aars AS → Vena Saphena AS | 6,4 % | 842 474 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Aars AS → Pinjong AS → Zoya AS | 0,3 % | 45 105 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 16,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 113 275 kr
Hendelser i eierkjeden
- AARS AS delte anslagsvis ut 2,2 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,8 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i AARS AS økte med 1,6 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- AARS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MØLLER MEDVIND AS i 2025.
- AARS AS gikk fra 90,6 % til 87,3 % av aksjene i MI AARS AS i 2025.
- AARS AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i AARS AS i 2025.
- EXCALIBUR HOLDING AS delte anslagsvis ut 18,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (41,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (58,8 mill. kr).
- Finansinntektene i EXCALIBUR HOLDING AS steg fra 536 763 kr i 2024 til 37 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GAWAIN AS delte anslagsvis ut 20,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (38,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,1 mill. kr).
- Finansinntektene i GAWAIN AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 39,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i AARSVERK AS økte med 6,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i AARS AS falt med 1,6 mrd. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- AARS AS gikk fra 87,7 % til 82,7 % av aksjene i MØLLER MOBILITY GROUP MI 2 AS i 2024.
- NETROM AS delte anslagsvis ut 222,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (941,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (160,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (879,2 mill. kr).
- NETROM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDRE RINGERIKE GÅRD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i PINJONG AS falt med 71,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i EXCALIBUR HOLDING AS økte med 201,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- GAWAIN AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (31,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (771 738 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i GAWAIN AS økte med 201,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.