Anslag · inntektsår 2025
Pointbreak AS
Org.nr. 926809709 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Nissedal
Aksjene i Pointbreak AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 17 829 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pointbreak AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −70,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,57 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Pointbreak AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 8 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 824 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 43 131 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pointbreak AS?
Pointbreak AS eies til slutt av Personlig eier A (58,3 % gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS og Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS), Personlig eier B (18,5 % gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS og Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS), Personlig eier C (7,7 % gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS og Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS), Personlig eier D (6,6 % gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Southvest AS og Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Southvest AS) og Personlig eier E (2,1 % gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS og Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pointbreak AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS | 58,3 % | 3,5 mill. kr | 17 829 kr |
| Personlig eier B gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS | 18,5 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS | 7,7 % | 467 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Southvest AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Southvest AS | 6,6 % | 400 517 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Primavera Invest AS | 2,1 % | 125 141 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → Bonanza Capital AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Bri Oil & Gas AS → Bonanza Capital AS | 1,8 % | 109 575 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS; Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS | 1 % | 60 207 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS; PB Holding i AS → Treungen Utvikling AS → Treungen Teknologipark AS | 0,8 % | 49 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS; PB Holding i AS → Treungen Utvikling AS | 0,6 % | 38 919 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS | 0,5 % | 27 654 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS | 0,4 % | 26 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom PB Holding i AS → Hitec Products Holding AS → Hitec Products Gruppen AS → Maison Sevland AS | 0,4 % | 26 090 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom PB Holding i AS → Treungen Utvikling AS → Treungen Teknologipark AS | 0,2 % | 10 091 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom PB Holding i AS → Treungen Utvikling AS → Treungen Teknologipark AS | 0,2 % | 9 702 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 17 829 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 43 131 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i POINTBREAK AS falt med 4,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i POINTBREAK AS økte fra 1 100 000 til 1 150 000 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- PB HOLDING II AS gikk fra 13,6 % til 0 % av aksjene i POINTBREAK AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i PB HOLDING I AS økte med 31 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BRI OIL & GAS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SANDEX AS i 2025.
- PRIMAVERA INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (43,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (62,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i POINTBREAK AS falt med 3,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HITEC PRODUCTS HOLDING AS delte anslagsvis ut 109,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (118,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr).
- Finansinntektene i HITEC PRODUCTS HOLDING AS steg fra 30,3 mill. kr i 2023 til 141,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HITEC PRODUCTS GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 114,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (146,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (114,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (146,5 mill. kr).
- Finansinntektene i HITEC PRODUCTS GRUPPEN AS steg fra 27,2 mill. kr i 2023 til 114,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HITEC PRODUCTS GRUPPEN AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i NOS RENTAL AS i 2024.
- Finansinntektene i BRI OIL & GAS AS steg fra 19,6 mill. kr i 2023 til 94,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BRI OIL & GAS AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i NOS RENTAL AS i 2024.
- Finansinntektene i BR INDUSTRIER AS steg fra 31,9 mill. kr i 2023 til 133,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BR INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 97 % av aksjene i BRI OIL & GAS AS i 2024.
- PRIMAVERA INVEST AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (30,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (43,1 mill. kr).
- Finansinntektene i PRIMAVERA INVEST AS steg fra 4,9 mill. kr i 2023 til 16,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.