Anslag · inntektsår 2025
Whee! Gear AS
Org.nr. 926503553 · AS · Detaljhandel med sportsvarer · Oslo
Aksjene i Whee! Gear AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 0 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Whee! Gear AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 41 851 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Whee! Gear AS?
Whee! Gear AS eies til slutt av Kari Anne Solfjeld Eid (17,9 % gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS og Whee! AS → Hoi! AS), Mari Jernberg Hovden (11,8 % gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS og Whee! AS → Hoi! AS), Cathrine Movold (10,8 % gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS → Cathalyst AS og Whee! AS → Cathalyst AS), Tom Erik Lia (10 % gjennom Whee! AS → Lia Investments AS) og Roar Mortensen (6,1 % gjennom Whee! AS → Moro AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Whee! Gear AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Kari Anne Solfjeld Eid gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS; Whee! AS → Hoi! AS. Eier også aksjer i Multityder AS (100 %), Yay AS (51 %), 91 Ideligen AS (15 %) | 17,9 % | 0 kr | 0 kr |
| Mari Jernberg Hovden gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS; Whee! AS → Hoi! AS. Eier også aksjer i Sanlot AS (50 %) | 11,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Cathrine Movold gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS → Cathalyst AS; Whee! AS → Cathalyst AS | 10,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Tom Erik Lia gjennom Whee! AS → Lia Investments AS. Eier også aksjer i Askim Frukt- og Bærpresseri AS (0,08 %) | 10 % | 0 kr | 0 kr |
| Roar Mortensen gjennom Whee! AS → Moro AS. Eier også aksjer i Safe4 Security Group AS (0,06 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %) | 6,1 % | 0 kr | 0 kr |
| Anders Storsveen Hansen gjennom Whee! AS → Kollektiv Luksus Holding AS → Occult Architecture AS; Whee! AS → Occult Architecture AS | 4,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Kristoffer Ellersgaard Koch gjennom Whee! AS → Koch Holding AS. Eier også aksjer i Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 2,2 % | 0 kr | 0 kr |
| Tharald Nikolai Nustad gjennom Whee! AS → Katapult Seed Fund 1 AS → Katapult Holdco AS → Exp Invest AS → Tnu Holding AS; Whee! AS → Katapult Accelerator AS → Katapult Holdco AS → Exp Invest AS → Tnu Holding AS; Whee! AS → Katapult Accelerator AS → Katapult Holdco AS → Tnu Holding AS. Eier også aksjer i Nyby AS (0,48 %), Buddy Electric AS (0,39 %) | 1,9 % | 0 kr | 0 kr |
| Børge Andre Roum gjennom Whee! AS. Eier også aksjer i Farm Society AS (0,07 %), Stas for Barn AS (0,02 %), Otovo ASA (under 0,01 %), Scatec ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Marius Plejdrup Rønningen gjennom Whee! AS → Dristi Capital AS | 1,8 % | 0 kr | 0 kr |
| Eit Kic Urban Mobility, S.L.U gjennom Whee! AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,6 % | 0 kr | – |
| Kristoffer Fernando Lærdal gjennom Whee! AS → Stetind Capital AS | 1,6 % | 0 kr | 0 kr |
| Egil Stenshagen gjennom Whee! AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS. Eier også aksjer i Stenshagen Holding AS (50 %), Langestrand Va AS (2,22 %), Rød Golf AS (0,3 %) | 1,5 % | 0 kr | 0 kr |
| Eivind Alexander Ranchil gjennom Whee! AS | 1,4 % | 0 kr | 0 kr |
| Ryszard Bartlomiej Rzepa gjennom Whee! AS → It Konsulent AS. Eier også aksjer i Arribatec Group ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 1,4 % | 0 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 0 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i WHEE! AS falt med 1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- LIA INVESTMENTS AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i PROTONIC IP AS i 2025.
- LIA INVESTMENTS AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i NOVORENDER AS i 2025.
- LIA INVESTMENTS AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i PN HOLDCO AS i 2025.
- LIA INVESTMENTS AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i AVAILY UTVIKLING AS i 2025.
- MORO AS gikk fra 9,2 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mrd. kr).
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NEW TONIC AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i TIGHTS.NO AS i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2025.
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (450,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (664,5 mill. kr).
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EGIL STENSHAGEN IMPACT AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i WHEE! AS falt med 8,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MORO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HASLEVANGEN 14 EIENDOM AS i 2024.
- STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 253,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr).
- STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i EXABEL AS i 2024.
- EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (488,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (275,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.