Anslag · inntektsår 2025
Slam Jernbaneteknikk AS
Org.nr. 926465252 · AS · Bygging av jernbaner og undergrunnsbaner · Nordre Follo
Aksjene i Slam Jernbaneteknikk AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Slam Jernbaneteknikk AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 40,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,48 % av den samme verdien, så avkastningen er 85 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Slam Jernbaneteknikk AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 514 955 kr, mest med nye penger fra eierne (2,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 41 834 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Slam Jernbaneteknikk AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 514 955 kr. Bankinnskuddene falt med 1,9 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 2,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 72,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (42 325 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 17 645 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 26 309 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Slam Jernbaneteknikk AS?
Slam Jernbaneteknikk AS eies til slutt av Swedbank AB (52,6 % gjennom Eleda Rail Norge AS → Inin Group AS), Eleda International AB (19,5 % gjennom Eleda Rail Norge AS → Eleda Norge AS), Qben Infra AB (8,6 % gjennom Eleda Rail Norge AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Eleda Rail Norge AS → Heøy Holding AS → HML Holding AS) og Personlig eier B (4,1 % gjennom Eleda Rail Norge AS → Heøy Holding AS → Urevatn Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Slam Jernbaneteknikk AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Swedbank AB gjennom Eleda Rail Norge AS → Inin Group AS | 52,6 % | 2,3 mill. kr | – |
| Eleda International AB gjennom Eleda Rail Norge AS → Eleda Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 19,5 % | 856 624 kr | – |
| Qben Infra AB gjennom Eleda Rail Norge AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 8,6 % | 376 909 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Eleda Rail Norge AS → Heøy Holding AS → HML Holding AS | 4,1 % | 178 644 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Eleda Rail Norge AS → Heøy Holding AS → Urevatn Holding AS | 4,1 % | 178 644 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Eleda Rail Norge AS → Løining Signalteknikk AS | 1,7 % | 74 373 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Eleda Rail Norge AS | 1,2 % | 51 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Eleda Rail Norge AS → Team 1435 Holding AS | 1 % | 43 939 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Eleda Rail Norge AS → Team 1435 Holding AS | 1 % | 43 939 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Eleda Rail Norge AS → Lerøy Invest AS | 0,8 % | 36 858 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Eleda Rail Norge AS → Signal og Sikringsteknikk AS | 0,8 % | 34 487 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Eleda Rail Norge AS | 0,5 % | 21 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Eleda Rail Norge AS → KB Installasjon AS | 0,4 % | 19 174 kr | 0 kr |
| Clearstream Banking S.A. gjennom Eleda Rail Norge AS → Inin Group AS | 0,4 % | 18 999 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Eleda Rail Norge AS → Team 1435 Holding AS | 0,2 % | 8 369 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 26 309 kr
Hendelser i eierkjeden
- SLAM JERNBANETEKNIKK AS delte anslagsvis ut 6,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ELEDA RAIL NORGE AS økte med 37,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ININ GROUP AS falt med 23,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ININ GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ELOP TECHNOLOGY AS i 2025.
- ININ GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VOLUND POWER AS i 2025.
- ININ GROUP AS gikk fra 78,5 % til 55,4 % av aksjene i ELEDA RAIL NORGE AS i 2025.
- Finansinntektene i ELEDA NORGE AS steg fra 5,3 mill. kr i 2024 til 61,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SLAM JERNBANETEKNIKK AS økte med 2,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LØINING SIGNALTEKNIKK AS gikk fra 27,5 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIGNAL OG SIKRINGSTEKNIKK AS gikk fra 27,5 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KB INSTALLASJON AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier I gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ALF BJØRNSLETTEN gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ISA HALAM gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KNUT ERIK TEIGEN gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KRISTIAN SJØLI gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MAKS TEKNIKK AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- REMI ALEXANDER PALOVAARA gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIMEN HALVORSEN BERG gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- STIG KENNETH JOHANSSON gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TOR GAUTEFALD HOLTE gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- TROND HAGEN gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i SLAM JERNBANETEKNIKK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i ELEDA RAIL NORGE AS økte med 83,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ELEDA RAIL NORGE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THUVE'N ANLEGG & BANE AS i 2024.
- ELEDA RAIL NORGE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RMM AS i 2024.
- ELEDA RAIL NORGE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CONNECTIN AS i 2024.
- ININ GROUP AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−276 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−72,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−370,5 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ININ GROUP AS økte med 20,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ININ GROUP AS steg fra 4,9 mill. kr i 2023 til 63,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ININ GROUP AS gikk fra 100 % til 70 % av aksjene i ININ ANALYTICS AS i 2024.
- ININ GROUP AS gikk fra 64,9 % til 0 % av aksjene i HADELAND ELEKTRO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ELEDA NORGE AS økte med 984,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Bankinnskuddet i HEØY HOLDING AS økte med 8,3 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 15,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- HEØY HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BANEFJELL AS i 2024.
- Bankinnskuddet i HML HOLDING AS økte med 2,5 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 7,3 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
I eierkjeden
- Eier: Swedbank AB
- Eier: Clearstream Banking S.A.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.