Anslag · inntektsår 2025
Nutrishell AS
Org.nr. 926407163 · AS · Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Hitra
Aksjene i Nutrishell AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 798 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nutrishell AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −95,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,54 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Nutrishell AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 15,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 545 346 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,5 mill. kr.
Hvem eier Nutrishell AS?
Nutrishell AS eies til slutt av Personlig eier A (33 % gjennom Nutrishell Holding AS → Olaussen Holding AS), Personlig eier B (33 % gjennom Nutrishell Holding AS → Yrjar Holding AS), Personlig eier C (4,2 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), Personlig eier D (4,2 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS og Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nutrishell AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nutrishell Holding AS → Olaussen Holding AS | 33 % | 1,8 mill. kr | 399 kr |
| Personlig eier B gjennom Nutrishell Holding AS → Yrjar Holding AS | 33 % | 1,8 mill. kr | 399 kr |
| Personlig eier C gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 4,2 % | 228 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 4,2 % | 228 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Selbøe Invest AS | 4,1 % | 226 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Moen Industrier AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS; Moen Industrier AS → Namsos Invest AS → SS-Invest AS → Stavseng Invest AS | 4,1 % | 226 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → Cado Invest AS | 3,2 % | 176 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → LLD Invest AS | 3,2 % | 176 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS → RKD Invest AS | 3,2 % | 176 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Moen Industrier AS → Rodo Invest AS | 3,2 % | 176 615 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Moen Industrier AS → Havgløtt AS | 1,6 % | 87 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Kleiv Kapital AS | 0,8 % | 42 620 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Moen Industrier AS → STT Invest AS | 0,5 % | 27 139 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS | 0,3 % | 16 211 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Moen Industrier AS → Investiaq AS → Veleta AS | 0,3 % | 16 211 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 36 943 kr
Hendelser i eierkjeden
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- YRJAR HOLDING AS gikk fra 21,7 % til 12,7 % av aksjene i SOYTEC AS i 2025.
- RODO INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i FORMOFOSS NÆRINGSPARK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NUTRISHELL AS falt med 6,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i NUTRISHELL AS økte fra 20 300 til 4 000 000 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CIRCULARIAQ AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NUTRISHELL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MOEN INDUSTRIER AS økte med 58,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i MOEN INDUSTRIER AS steg fra 8,1 mill. kr i 2023 til 103,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MOEN INDUSTRIER AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i CIRCULARIAQ AS i 2024.
- OLAUSSEN HOLDING AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i NUTRIAQ AS i 2024.
- RODO INVEST AS gikk fra 34,3 % til 0 % av aksjene i MOEN-GRUPPEN AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i NUTRISHELL AS falt med 6,7 mill. kr i 2023. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.