Anslag · inntektsår 2025
Consto Anlegg Vest AS
Org.nr. 926327542 · AS · Grunnarbeid · Bergen
Aksjene i Consto Anlegg Vest AS gir de 80 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Consto Anlegg Vest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 241,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,01 % av den samme verdien, så avkastningen er 19085,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Consto Anlegg Vest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 283 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 2,3 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Consto Anlegg Vest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 1,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (455 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 31 339 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 283 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Consto Anlegg Vest AS?
Consto Anlegg Vest AS eies til slutt av Personlig eier A (7,2 % gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS og Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Cobe Invest i AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS og Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS), Personlig eier B (7,2 % gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Klevenstern AS), Personlig eier C (7,2 % gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Mecca Invest AS), Personlig eier D (7 %) og Personlig eier E (5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Consto Anlegg Vest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Cobe Invest i AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS | 7,2 % | 128 012 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Klevenstern AS | 7,2 % | 127 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Mecca Invest AS | 7,2 % | 127 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 7 % | 125 180 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5 % | 89 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Setra CH AS → Setra Surna AS; Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Setra Surnadal Ii AS → Setra Surna AS | 4,9 % | 87 647 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → Stevefisk AS → Stevefisk Holding AS | 4,1 % | 73 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → KHH Invest AS | 3,7 % | 66 429 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hjelmen Holding AS | 3 % | 53 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → J A Johnsen AS | 2,2 % | 39 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → J A Johnsen AS | 2,2 % | 39 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2 % | 35 766 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2 % | 35 766 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2 % | 35 766 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH Invest AS → LLH 3 AS; Consto Anlegg AS → Consto AS → Consto Holding AS → LLH 3 AS | 1,8 % | 31 528 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 283 kr
Hendelser i eierkjeden
- ANDERS SYSTAD AASEN gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i CONSTO ANLEGG VEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CONSTO ANLEGG AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,4 mill. kr).
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 100 % til 77 % av aksjene i CONSTO DAMBYGG AS i 2025.
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 78,3 % til 77,3 % av aksjene i CONSTO ANLEGG VEST AS i 2025.
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 77,3 % til 71,8 % av aksjene i CONSTO ANLEGG MIDT AS i 2025.
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 75,3 % til 73,3 % av aksjene i CONSTO ANLEGG SØR AS i 2025.
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 72,8 % til 71,8 % av aksjene i CONSTO ANLEGG ØST AS i 2025.
- CONSTO HOLDING AS gikk fra 33,9 % til 22,6 % av aksjene i COBE INVEST I AS i 2025.
- CONSTO ANLEGG AS delte anslagsvis ut 38 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (30,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,7 mill. kr).
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 85,3 % til 78,3 % av aksjene i CONSTO ANLEGG VEST AS i 2024.
- CONSTO ANLEGG AS gikk fra 77,3 % til 74,3 % av aksjene i CONSTO ANLEGG NORD AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i CONSTO AS falt med 396,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KLEVENSTERN AS delte anslagsvis ut 30,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (544,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (11 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (525 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.