Anslag · inntektsår 2025
Haugaland Mesterbygg AS
Org.nr. 926284878 · AS · Oppføring av bygninger · Vindafjord
Aksjene i Haugaland Mesterbygg AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 599 958 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Haugaland Mesterbygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 178 933 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 200 000 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 67 708 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Haugaland Mesterbygg AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 178 933 kr. Bankinnskuddene falt med 116 256 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 543 634 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Haugaland Mesterbygg AS?
Haugaland Mesterbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (33,4 % gjennom Asp Invest AS), Personlig eier B (33,3 % gjennom Ekrene Invest AS) og Personlig eier C (33,3 % gjennom Klinkenberg Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Haugaland Mesterbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Asp Invest AS | 33,4 % | 200 386 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ekrene Invest AS | 33,3 % | 199 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Klinkenberg Invest AS | 33,3 % | 199 786 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 749 948 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 599 958 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.