Anslag · inntektsår 2025
Grilstad N8 AS
Org.nr. 926281070 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Grilstad N8 AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Grilstad N8 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 9,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,41 % av den samme verdien, så avkastningen er 24 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Grilstad N8 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 849 023 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 34 911 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 321 270 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Grilstad N8 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 849 023 kr. Bankinnskuddene falt med 271 044 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 29 315 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 21 481 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 18 222 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Grilstad N8 AS?
Grilstad N8 AS eies til slutt av Personlig eier A (5,9 % gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → A. B. Jenssen Holding AS), Personlig eier B (5,9 % gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → Jenssen Capital AS), Personlig eier C (5,9 % gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → Julie Bodd Jenssen AS), Personlig eier D (5,9 % gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → S. B. Jenssen AS) og Personlig eier E (5,9 % gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Cnjenssen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Grilstad N8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → A. B. Jenssen Holding AS | 5,9 % | 210 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → Jenssen Capital AS | 5,9 % | 210 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → Julie Bodd Jenssen AS | 5,9 % | 210 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Jenssen Holding AS → A. Jenssen Invest AS → S. B. Jenssen AS | 5,9 % | 210 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Cnjenssen AS | 5,9 % | 210 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → KKJ AS | 5,6 % | 202 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Koteng Bolig AS → Campo Holding AS | 4 % | 143 288 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Koteng Bolig AS → Koteng Holding AS → Auko AS | 3,9 % | 138 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Koteng Bolig AS → Koteng Holding AS → Heko AS | 3,9 % | 138 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Koteng Bolig AS → Koteng Holding AS → Imko AS | 3,9 % | 138 989 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Luno HPJ AS | 2,8 % | 101 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Luno HPJ AS | 2,8 % | 101 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Luno MJ AS | 2,8 % | 101 104 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Jenssen Holding AS → E. Jenssen Invest AS → Luno MJ AS | 2,8 % | 101 104 kr | 0 kr |
| Sparebankstiftinga Søre Sunnmøre gjennom Gma Invest AS → Sparebank 1 SMN Invest AS → Sparebank 1 SMN | 2,5 % | 91 037 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 4,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 18 222 kr
Hendelser i eierkjeden
- JENSSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (842,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (78,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (871,5 mill. kr).
- Finansinntektene i GMA INVEST AS steg fra 36 840 kr i 2024 til 31,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SPAREBANK 1 SMN INVEST AS gikk fra 2 % til 0,5 % av aksjene i HAPPYBYTES AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 39,9 % til 31,9 % av aksjene i SB1 MARKETS AS i 2025.
- A. JENSSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (24,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (32,7 mill. kr).
- E. JENSSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 24,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (53,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (52,5 mill. kr).
- SPAREBANK 1 SMN INVEST AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i WELLCEM AS i 2024.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 14,8 % til 12,7 % av aksjene i SPAREBANK 1 NÆRINGSKREDITT AS i 2024.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i BJERKELØKKJA AS i 2024.
- A. JENSSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 22,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,4 mill. kr).
- E. JENSSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 24,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (25,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (52,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (53,7 mill. kr).
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.