Anslag · inntektsår 2025
Embla Bunader Stavanger AS
Org.nr. 926060147 · AS · Detaljhandel med klær · Stavanger
Aksjene i Embla Bunader Stavanger AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Embla Bunader Stavanger AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 82,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, så avkastningen er 435,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Embla Bunader Stavanger AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 324 356 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 11 702 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Embla Bunader Stavanger AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 324 356 kr. Bankinnskuddene falt med 273 702 kr. Det er i snitt tatt ut 2,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 289,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (8 821 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 624 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 483 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Embla Bunader Stavanger AS?
Embla Bunader Stavanger AS eies til slutt av Personlig eier A (28,8 % gjennom Embla Bunader AS → Lambersøy AS), Personlig eier B (20,4 % gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding AS), Personlig eier C (19 % gjennom Embla Bunader AS → Eplehagen Randøy AS), Personlig eier D (8 % gjennom Embla Bunader AS → Storhaug Capital AS) og Personlig eier E (4,5 % gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding Ii AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Embla Bunader Stavanger AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Embla Bunader AS → Lambersøy AS | 28,8 % | 664 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding AS | 20,4 % | 471 889 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Embla Bunader AS → Eplehagen Randøy AS | 19 % | 439 529 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Embla Bunader AS → Storhaug Capital AS | 8 % | 184 692 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding Ii AS | 4,5 % | 104 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding Iii AS | 4,5 % | 104 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Embla Bunader AS → Dalema Invest AS → Dalema AS → Dalema Holding Iv AS | 4,5 % | 104 319 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Embla Bunader AS → Chiang Mai Capital AS | 2,8 % | 65 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Embla Bunader AS → Gtba Embla AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 2,6 % | 59 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Embla Bunader AS → Gtba Embla AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 1,3 % | 29 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Embla Bunader AS → Gtba Embla AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS → Haba Holding AS | 1,3 % | 29 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Embla Bunader AS → Gtba Embla AS → Gtba Forvaltning AS → Gba Holding AS | 1,3 % | 29 700 kr | 0 kr |
| Noppadon Romvarakul gjennom Embla Bunader AS → Chiang Mai Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 12 686 kr | – |
| Cholom Koioram gjennom Embla Bunader AS → Chiang Mai Capital AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 8 209 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 483 kr
Hendelser i eierkjeden
- EMBLA BUNADER STAVANGER AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (859 390 kr).
- Innskutt egenkapital i DALEMA INVEST AS falt med 14,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i DALEMA INVEST AS steg fra 13 mill. kr i 2024 til 91,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- DALEMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (11,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (102,9 mill. kr).
- EMBLA BUNADER STAVANGER AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mill. kr).
- EMBLA BUNADER STAVANGER AS gikk fra 66,7 % til 0 % av aksjene i EMBLA BUNADER KVADRAT AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i LAMBERSØY AS falt med 6,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- DALEMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 11,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (112,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−55 000 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (101 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.