Anslag · inntektsår 2025
Sustainability AS
Org.nr. 926057847 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Sustainability AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 842 010 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sustainability AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 235 781 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 89 220 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sustainability AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 235 781 kr. Bankinnskuddene falt med 158 521 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 651 531 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sustainability AS?
Sustainability AS eies til slutt av Personlig eier A (7,6 % gjennom Bridge Advise AS → Aasaaren Esg AS og Aasaaren Esg AS), Personlig eier B (7,4 % gjennom Metteli Invest AS), Personlig eier C (7 % gjennom Bridge Advise AS → Bestetøffen AS), Personlig eier D (7 % gjennom Bridge Advise AS → Casa Drandi AS) og Personlig eier E (7 % gjennom Bridge Advise AS → Holm Hejna AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sustainability AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bridge Advise AS → Aasaaren Esg AS; Aasaaren Esg AS | 7,6 % | 64 132 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Metteli Invest AS | 7,4 % | 62 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bridge Advise AS → Bestetøffen AS | 7 % | 59 107 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bridge Advise AS → Casa Drandi AS | 7 % | 59 107 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bridge Advise AS → Holm Hejna AS | 7 % | 59 107 kr | 0 kr |
| Susi Invest AS gjennom Bridge Advise AS | 7 % | 59 107 kr | – |
| Personlig eier F gjennom Bridge Advise AS → CDS Invest AS | 6,9 % | 58 138 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bridge Advise AS → Kpe Invest AS | 6,7 % | 56 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bridge Advise AS → Tintin Holding AS | 6,7 % | 56 201 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bridge Advise AS → Berget Consulting & Invest AS | 6 % | 50 580 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bridge Advise AS → Summertime AS | 6 % | 50 580 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bridge Advise AS → Brushclearing AS | 4,7 % | 39 340 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bridge Advise AS → Bridge Advise Fellesholding AS | 4 % | 33 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bridge Advise AS → Future Mode AS | 3,3 % | 28 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bridge Advise AS → Alinea Holding AS | 2 % | 16 860 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 842 010 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ESG IMPACT CONSULTING AS gikk fra 7,4 % til 0 % av aksjene i SUSTAINABILITY AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- BRIDGE ADVISE AS gikk fra 30,8 % til 14,8 % av aksjene i BRIDGE ADVISE FELLESHOLDING AS i 2025.
- BRIDGE ADVISE AS gikk fra 3,9 % til 0,9 % av aksjene i BRIDGE ADVISE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i BRIDGE ADVISE AS falt med 5,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BRIDGE ADVISE AS gikk fra 85,2 % til 77,8 % av aksjene i SUSTAINABILITY AS i 2024.
- BRIDGE ADVISE AS gikk fra 65 % til 0 % av aksjene i SCANDSPORTS AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Susi Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.