Anslag · inntektsår 2025
Emes Europe AS
Org.nr. 925897868 · AS · Engroshandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Surnadal
Aksjene i Emes Europe AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Emes Europe AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −111,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,55 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Emes Europe AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −666 148 kr, mest med nye penger fra eierne (294 176 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 42 032 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Emes Europe AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 666 148 kr. Bankinnskuddene økte med 857 534 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 61 847 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 38 444 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Emes Europe AS?
Emes Europe AS eies til slutt av Groeset Investment AS (39,4 %), Personlig eier A (16,3 % gjennom 5 M Holding AS → TM Holdings AS), Personlig eier B (8,6 % gjennom 5 M Holding AS), Personlig eier C (5,3 % gjennom Oa Holding AS) og Personlig eier D (4,3 % gjennom 5 M Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Emes Europe AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Groeset Investment AS | 39,4 % | 2,2 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom 5 M Holding AS → TM Holdings AS | 16,3 % | 913 194 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom 5 M Holding AS | 8,6 % | 480 628 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Oa Holding AS | 5,3 % | 294 262 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom 5 M Holding AS | 4,3 % | 240 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom 5 M Holding AS | 4,3 % | 240 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom 5 M Holding AS | 4,3 % | 240 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom 5 M Holding AS | 4,3 % | 240 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Søkk AS → Camar Invest AS → Camar AS → Camar Holding AS | 3 % | 169 527 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Søkk AS → Camar Invest AS → Camar AS → Silco AS | 2,8 % | 158 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Søkk AS → Camar Invest AS → Camar AS → Sincap AS | 2,8 % | 158 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Søkk AS → Camar Invest AS → Camar AS → Stifi AS | 2,8 % | 158 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom 5 M Holding AS → TM Holdings AS → Agp Invest AS | 0,9 % | 48 063 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Søkk AS → Ahlqvist Holding AS | 0,6 % | 34 299 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Søkk AS → BC Capital AS | 0,3 % | 17 150 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 38 444 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i EMES EUROPE AS falt med 9,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- TM HOLDINGS AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−511 586 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,1 mill. kr).
- CAMAR INVEST AS delte anslagsvis ut 36,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (21,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (54,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (39,6 mill. kr).
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 92,7 % av aksjene i SØKK AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i EMES EUROPE AS økte med 10 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i EMES EUROPE AS økte fra 2 200 til 2 514 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TM HOLDINGS AS delte anslagsvis ut 600 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (10,7 mill. kr).
- TM HOLDINGS AS gikk fra 29,4 % til 17,1 % av aksjene i RENASYS AS i 2024.
- Finansinntektene i CAMAR INVEST AS steg fra 6,2 mill. kr i 2023 til 163,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CAMAR INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i NORDIC OUTDOOR AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Groeset Investment AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.