Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Stamveien 1 Eiendom AS

Org.nr. 925881090 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Stamveien 1 Eiendom AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 24 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Stamveien 1 Eiendom AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 11,8 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 248,9 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 128 655 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Stamveien 1 Eiendom AS?

Stamveien 1 Eiendom AS eies til slutt av Oslo Light Industries S..R.L (62,4 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS og Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS), Anette Furuholmen Warberg (7,6 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS), Håkon Bakkevig (2,1 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS), Leif Jørgen Moger (1,6 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS) og Jørgen Moger (1,1 % gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stamveien 1 Eiendom AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Oslo Light Industries S..R.L gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oslo Light Industries AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Oslo Light Industries AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)62,4 %14 967 kr–
Anette Furuholmen Warberg gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Annima AS7,6 %1 821 kr0 kr
Håkon Bakkevig gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Laboremus Industrier AS. Eier også aksjer i Zaptec ASA (0,01 %), Sentia ASA (under 0,01 %)2,1 %516 kr0 kr
Leif Jørgen Moger gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → LJM AS. Eier også aksjer i Af Gruppen ASA (0,05 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %)1,6 %387 kr0 kr
Jørgen Moger gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Regom Invest AS. Eier også aksjer i Hakadal Golfdrift AS (0,04 %), Af Gruppen ASA (0,04 %)1,1 %271 kr0 kr
Morten Andre Romslo gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Romson Invest AS. Eier også aksjer i Wulff Eiendom AS (10 %)1 %249 kr0 kr
Anders Aasand gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Vestsiden Holding AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Vestsiden Holding AS. Eier også aksjer i Placebo AS (50 %), Hema Kapital AS (50 %), Modulize AS (0,03 %), Skue Sparebank (0,01 %), Thor Medical ASA (under 0,01 %) og 6 andre1 %239 kr0 kr
Marianne Røhne Figenbaum gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Polaris Media ASA (0,05 %)1 %231 kr0 kr
Peder Røhne Figenbaum gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS. Eier også aksjer i Johs.Hansen Familie AS (5,56 %), Brønnøysund Kontorbygg AS (2 %), FH Kapital Holding AS (0,24 %), Polaris Media ASA (0,05 %), Telenor ASA (under 0,01 %)1 %231 kr0 kr
Arild Inge Aubert gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Real Value AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Real Value AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Real Value AS. Eier også aksjer i Aubert Vekst AS (33,33 %)0,9 %225 kr0 kr
Anders Brustad-Nilsen gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Gruppen AS → Abn Invest AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Oroeiendom AS → Oro Eiendom Holding AS → Abn Invest AS; Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Abn Invest AS0,9 %221 kr0 kr
Knut Skabo gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Atlantic Trading Company Norway AS0,8 %183 kr0 kr
Birger Nergaard gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Acane AS. Eier også aksjer i Vettakollen Tennisklubb AS (5,56 %), Autosock AS (0,13 %), Civita AS (0,1 %)0,8 %183 kr0 kr
Tore Moger gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Monar Invest AS0,7 %167 kr0 kr
Leif Kåre Besseberg gjennom Logcap Oslo AS → Logcap Holding AS → Logcap Holding Ii AS → Logcap Invest AS → Bess Invest AS. Eier også aksjer i Pre China Private Equity Ii AS (0,07 %), Apim Therapeutics AS (0,04 %), Nordic Technology Group AS (0,04 %), Byggma ASA (0,01 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %) og 6 andre0,6 %138 kr0 kr
Verdigrunnlag
30 000 kr
Formuesverdi (80 %)
24 000 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STAMVEIEN 1 EIENDOM AS økte med 18,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS falt med 846,3 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS falt med 422,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • ANNIMA AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 8,7 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
  • ANNIMA AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 25 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (183,7 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 2 % av aksjene i ORO BREIVOLLBYEN AS i 2025.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 25,4 % til 6,4 % av aksjene i CARLS AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP HOLDING AS økte med 110 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP HOLDING II AS steg fra 5,4 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Innskutt egenkapital i LOGCAP INVEST AS økte med 145,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LOGCAP INVEST AS steg fra 5,9 mill. kr i 2023 til 17,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • ANNIMA AS gikk fra 14,6 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (145,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (34,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (164,2 mill. kr).
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PIN HIGH INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUMLUND INVEST AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOGCAP HARALDRUDVEIEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BOCCA MOSETERTOPPEN AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 16,9 % av aksjene i ORO ÅRENGA AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FORUS AREAL HOLDING 2 AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØAV 60 HOLDING AS i 2024.
  • OROEIENDOM AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.