Anslag · inntektsår 2025
Lomundal AS
Org.nr. 925861464 · AS · Oppføring av bygninger · Bærum
Aksjene i Lomundal AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 12 462 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lomundal AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,52 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Lomundal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,1 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 32 216 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lomundal AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 19 448 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 51 828 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 30 541 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 32 216 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lomundal AS?
Lomundal AS eies til slutt av Personlig eier A (60,3 % gjennom V8 Ventures AS), Personlig eier B (8,6 % gjennom Momsen Holding AS), Personlig eier C (8,6 % gjennom Niberg AS), Personlig eier D (8,6 % gjennom Sir Jensen Holding AS) og Personlig eier E (3,9 % gjennom Gløersen AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lomundal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom V8 Ventures AS | 60,3 % | 3 mill. kr | 12 462 kr |
| Personlig eier B gjennom Momsen Holding AS | 8,6 % | 429 452 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Niberg AS | 8,6 % | 429 452 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sir Jensen Holding AS | 8,6 % | 429 452 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Gløersen AS | 3,9 % | 193 253 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Grid Invest AS | 3,9 % | 193 253 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lobe Invest AS | 3 % | 150 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom TM Ventures AS | 3 % | 150 308 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 12 462 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 32 216 kr
Hendelser i eierkjeden
- GLØERSEN II AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i LOMUNDAL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GRID INVEST II AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i LOMUNDAL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i MOMSEN HOLDING AS økte med 531 845 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i LOMUNDAL AS økte med 6,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i LOMUNDAL AS økte fra 1 000 til 1 160 i 2024, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- LOMUNDAL BYGG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LOMUNDAL AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i V8 VENTURES AS økte med 3,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Lomundal Oslo AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.