Anslag · inntektsår 2025
Precise Medtech AS
Org.nr. 925852090 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Lillestrøm
Aksjene i Precise Medtech AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 911 781 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Precise Medtech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 93 048 kr, mest med nye penger fra eierne (1,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Precise Medtech AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 93 048 kr. Bankinnskuddene falt med 62 534 kr og den langsiktige gjelden økte med 6 765 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 907 684 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Precise Medtech AS?
Precise Medtech AS eies til slutt av Personlig eier A (33,3 % gjennom Exponentia AS), Personlig eier B (32,2 % gjennom SRG Consulting AS), Personlig eier C (13,3 % gjennom Standal AS → Staga Holding AS), Personlig eier D (13,3 % gjennom Standal AS → Staga Holding AS) og Personlig eier E (3,3 % gjennom Standal AS → Staga Holding AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Precise Medtech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Exponentia AS | 33,3 % | 303 927 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom SRG Consulting AS | 32,2 % | 293 289 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 13,3 % | 121 571 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 13,3 % | 121 571 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 3,3 % | 30 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Standal AS → Staga Holding AS | 3,3 % | 30 393 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Cavaletto AS | 0,8 % | 7 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Eranta AS | 0,3 % | 3 039 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 911 781 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- EXPONENTIA AS gikk fra 40 % til 31 % av aksjene i SAFE 24-7 TECH AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i SRG CONSULTING AS økte med 5,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SRG CONSULTING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i SAFE 24-7 TECH AS i 2025.
- Finansinntektene i CAVALETTO AS steg fra 4 297 kr i 2024 til 7,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PRECISE MEDTECH AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (49 011 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−125 274 kr).
- Innskutt egenkapital i PRECISE MEDTECH AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PRECISE MEDTECH AS økte fra 30 000 til 3 000 000 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.