Anslag · inntektsår 2025
Performance Industries AS
Org.nr. 925762687 · AS · Engroshandel med andre husholdningsvarer · Oslo
Aksjene i Performance Industries AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Performance Industries AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −6,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,44 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Performance Industries AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 22,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 14,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 166 283 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 21 096 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Performance Industries AS?
Performance Industries AS eies til slutt av Espen Jensen (25,9 % gjennom Cajeiko AS), Mikko Ikonen (13,3 % gjennom Cajeiko AS), Carl Fredrik Lehland (10,6 % gjennom Cajeiko AS → Riviera Asset Management AS), Jørn Mikalsen (3 % gjennom Cajeiko AS → Kanto Invest AS og Kanto Invest AS) og Alf Johan Loven Andersen (2 % gjennom Belcem Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Performance Industries AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Espen Jensen gjennom Cajeiko AS. Eier også aksjer i Jensen Gruppen AS (100 %) | 25,9 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Mikko Ikonen gjennom Cajeiko AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 13,3 % | 513 240 kr | – |
| Carl Fredrik Lehland gjennom Cajeiko AS → Riviera Asset Management AS | 10,6 % | 410 592 kr | 0 kr |
| Jørn Mikalsen gjennom Cajeiko AS → Kanto Invest AS; Kanto Invest AS. Eier også aksjer i Premium Travel Holding AS (under 0,01 %), Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Appear ASA (under 0,01 %) | 3 % | 115 677 kr | 0 kr |
| Alf Johan Loven Andersen gjennom Belcem Invest AS | 2 % | 77 134 kr | 0 kr |
| Halvard Johannessen. Eier også aksjer i Skogkanten Holding AS (100 %) | 1,9 % | 73 781 kr | 0 kr |
| Alexander Muland Kenich gjennom Lumiero AS; Bigstreet Holding AS → Lumiero AS. Eier også aksjer i Appear ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) | 1,8 % | 69 928 kr | 0 kr |
| Tom Hestnes gjennom Greenworks AS | 1,7 % | 65 783 kr | 0 kr |
| Bård Konrad Frydenlund. Eier også aksjer i Af Gruppen ASA (0,18 %) | 1,7 % | 64 754 kr | 0 kr |
| Ronny Karlsen gjennom Tempestas AS. Eier også aksjer i Sats ASA (under 0,01 %), Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %) | 1,7 % | 64 754 kr | 0 kr |
| Erik Garaventa gjennom Bangarang! AS | 1,5 % | 56 754 kr | 0 kr |
| Ola Gudmundsen gjennom Erm Invest AS | 1,3 % | 48 675 kr | 0 kr |
| Harald Dirdal gjennom Ny Energi AS | 1,2 % | 47 526 kr | 0 kr |
| Norda Invest AS | 0,9 % | 36 374 kr | – |
| Sebastian Ritland | 0,9 % | 34 812 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 21 096 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PERFORMANCE INDUSTRIES AS økte med 16,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PERFORMANCE INDUSTRIES AS økte fra 12 764 059 til 15 000 073 i 2025, og 33 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- PERFORMANCE INDUSTRIES AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i XSOME AS i 2025.
- PERFORMANCE INDUSTRIES AS gikk fra 93,3 % til 88,3 % av aksjene i INITY MEDICAL AS i 2025.
- Finansinntektene i RIVIERA ASSET MANAGEMENT AS steg fra 1 476 kr i 2024 til 3,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i RIVIERA ASSET MANAGEMENT AS økte med 2,9 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- RIVIERA ASSET MANAGEMENT AS gikk fra 23 % til 10,7 % av aksjene i ERDAC HOLDING AS i 2025.
- BELCEM INVEST AS delte anslagsvis ut 14 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (249,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (288 mill. kr).
- GREENWORKS AS delte anslagsvis ut 7,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−10 028 kr) pluss årsresultatet 2025 (10,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,3 mill. kr).
- GREENWORKS AS gikk fra 6,7 % til 0 % av aksjene i THALLUS HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PERFORMANCE INDUSTRIES AS økte med 3,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PERFORMANCE INDUSTRIES AS økte fra 11 322 til 12 764 059 i 2024, og 30 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- BELCEM INVEST AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (169 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (95,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (249,8 mill. kr).
- GREENWORKS AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORSELAB CREDIT STRATEGIES AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Norda Invest AS
- Eierandel i: Xsome AS
- Eierandel i: Inity Medical AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.