Anslag · inntektsår 2025
Vøllo-T10 AS
Org.nr. 925756202 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Hol
Aksjene i Vøllo-T10 AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 295 578 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vøllo-T10 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 969 136 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 366 721 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Vøllo-T10 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 969 136 kr. Bankinnskuddene falt med 1,9 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 783 478 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vøllo-T10 AS?
Vøllo-T10 AS eies til slutt av Personlig eier A (9,5 % gjennom Hebo Invest AS), Personlig eier B (9,5 % gjennom Hebo Invest AS), Personlig eier C (9,5 % gjennom Hebo Invest AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom BB Invest AS) og Personlig eier E (9,5 % gjennom Elsikkerhet Hallingdal AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vøllo-T10 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hebo Invest AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hebo Invest AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hebo Invest AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom BB Invest AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Elsikkerhet Hallingdal AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom L. Furuseth Holding AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Toh Invest AS | 9,5 % | 28 080 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Elfem AS → Hølen AS | 6,7 % | 19 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Elfem AS → Jelstad AS | 6,7 % | 19 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Elfem AS → MWH Johnsrud AS | 6,7 % | 19 804 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Elfem AS → Krøderen Holding AS | 4,5 % | 13 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Elfem AS → Magne Hæhre AS | 4,4 % | 12 872 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Elfem AS → TMH AS | 2,3 % | 6 931 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Elfem AS → Krøderen Holding AS | 2,2 % | 6 458 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 369 473 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 295 578 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HEBO INVEST AS delte anslagsvis ut 825 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7 mill. kr).
- BB INVEST AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (880 144 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,5 mill. kr).
- HEBO INVEST AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,6 mill. kr).
- BB INVEST AS delte anslagsvis ut 600 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (971 738 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.