Anslag · inntektsår 2025
Nyksund Fryseri AS
Org.nr. 925688010 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Øksnes
Aksjene i Nyksund Fryseri AS gir de 31 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Nyksund Fryseri AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,45 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Nyksund Fryseri AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 134 889 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 45 945 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Nyksund Fryseri AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 134 889 kr. Bankinnskuddene falt med 151 588 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (35 851 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 20 581 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 22 285 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Nyksund Fryseri AS?
Nyksund Fryseri AS eies til slutt av Personlig eier A (8,3 % gjennom Hovind AS), Personlig eier B (8,3 %), Personlig eier C (8,3 %), Personlig eier D (8,3 % gjennom Tellefco Invest AS) og Personlig eier E (8,3 % gjennom Vanir AS → Teknovekst AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nyksund Fryseri AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hovind AS | 8,3 % | 332 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 8,3 % | 332 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 8,3 % | 332 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tellefco Invest AS | 8,3 % | 332 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Vanir AS → Teknovekst AS | 8,3 % | 332 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Blaaberget Holding AS | 5,7 % | 226 017 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Børs Invest AS | 4,2 % | 166 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Børs Invest AS | 4,2 % | 166 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 4,2 % | 166 189 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Grønt Gras AS | 3 % | 120 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom M7 Performance AS | 2,9 % | 116 332 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom M7 Performance AS | 2,8 % | 109 685 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Grønt Gras AS | 2,3 % | 90 384 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Grønt Gras AS | 2,3 % | 90 384 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 2,2 % | 87 748 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 22 285 kr
Hendelser i eierkjeden
- BLAABERGET HOLDING AS delte anslagsvis ut 623 722 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,9 mill. kr).
- BØRS INVEST AS gikk fra 6,2 % til 4,4 % av aksjene i GREEN CARBON INDUSTRIES AS i 2025.
- BLAABERGET HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,4 mill. kr).
- Finansinntektene i BLAABERGET HOLDING AS steg fra 328 410 kr i 2023 til 1,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i GRØNT GRAS AS økte med 540 000 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.