Anslag · inntektsår 2025
Edda Holding AS
Org.nr. 925668249 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Edda Holding AS gir de 53 personlige eierne anslagsvis 4 816 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Edda Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 5,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, så avkastningen er 7,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Edda Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 8,5 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (7,6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 113 246 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Edda Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 8,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 71 012 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 144 490 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 89 694 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 89 815 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Edda Holding AS?
Edda Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (18,3 % gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og SCHÜTT Happens AS), Personlig eier B (17,7 % gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS), Personlig eier C (17,7 % gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS), Personlig eier D (5,5 % gjennom Load AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Edda Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; SCHÜTT Happens AS | 18,3 % | 2 mill. kr | 2 014 kr |
| Personlig eier B gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS | 17,7 % | 1,9 mill. kr | 1 401 kr |
| Personlig eier C gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS | 17,7 % | 1,9 mill. kr | 1 401 kr |
| Personlig eier D gjennom Load AS | 5,5 % | 590 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 4,1 % | 441 433 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Flygind Invest AS | 2,8 % | 296 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS; Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Constructio AS → Grey Swan AS | 2,8 % | 296 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nicob Holding AS | 2,3 % | 248 677 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Jørst Holding AS | 1,9 % | 207 733 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Kast Finans AS | 1,9 % | 207 733 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Zola Holding AS | 1,6 % | 174 024 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Bergspitze AS | 1,5 % | 164 642 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Valemon Invest AS | 1,5 % | 158 891 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Askeladden & Co 5 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Mojo Partners AS → Cigalep AS | 1,3 % | 140 721 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Samuels1 Holding AS | 1,3 % | 137 201 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 4 816 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 89 815 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i EDDA HOLDING AS økte fra 402 500 til 425 900 i 2025, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ASKELADDEN & CO 5 AS delte anslagsvis ut 845 319 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−793 381 kr) pluss årsresultatet 2025 (585 745 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO 5 AS økte med 3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ASKELADDEN & CO 5 AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MEDIPATH EUROPE AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO 5 AS gikk fra 95,5 % til 85,3 % av aksjene i EDDA HOLDING AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO 5 AS gikk fra 50 % til 36,2 % av aksjene i JOURNALIA AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO HOLDCO AS delte anslagsvis ut 37 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−207,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−204,5 mill. kr).
- ASKELADDEN & CO MIDCO AS delte anslagsvis ut 36,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−211,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−211,8 mill. kr).
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO MIDCO AS steg fra 6,1 mill. kr i 2024 til 37 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO AS falt med 34,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO AS steg fra 8,1 mill. kr i 2024 til 37,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 25,2 % til 4 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i EDDA HOLDING AS økte med 7,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EDDA HOLDING AS gikk fra 100 % til 28,8 % av aksjene i EDDA COCO AS i 2024.
- ASKELADDEN & CO 5 AS delte anslagsvis ut 645 328 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−717 251 kr) pluss årsresultatet 2024 (569 198 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−793 381 kr).
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO 5 AS økte med 4,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ASKELADDEN & CO 5 AS gikk fra 99 % til 95,5 % av aksjene i EDDA HOLDING AS i 2024.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ODD 8 AS i 2024.
- CAG 25 AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (185,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (180,2 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Edda Analytics AS
- Eierandel i: Edda Coco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.