Anslag · inntektsår 2025
Øvre Stabburvei Eiendom AS
Org.nr. 925536776 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Om én person eide hele Øvre Stabburvei Eiendom AS, ville aksjene gitt anslagsvis 106 101 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Øvre Stabburvei Eiendom AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Øvre Stabburvei Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 182 555 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 213 620 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Øvre Stabburvei Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 182 555 kr. Bankinnskuddene falt med 101 404 kr og den langsiktige gjelden økte med 80 000 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 170 690 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 104 058 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 106 101 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Øvre Stabburvei Eiendom AS?
Øvre Stabburvei Eiendom AS eies til slutt av Landsorganisasjonen i Norge (6,6 % gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet og Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS), Sparebankstiftelsen Hedmark (5,5 % gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet), Sparebankstiftelsen SR-Bank (4,1 % gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Sør-Norge ASA), Sparebankstiftinga Sogn og Fjordane (3,8 % gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Sogn og Fjordane) og Skandinaviska Enskilda Banken AB (2,9 % gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Østfold Akershus og Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Helgeland og Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Nord-Norge), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Øvre Stabburvei Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Landsorganisasjonen i Norge gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS | 6,6 % | 816 132 kr | – |
| Sparebankstiftelsen Hedmark gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet | 5,5 % | 681 989 kr | – |
| Sparebankstiftelsen SR-Bank gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Sør-Norge ASA | 4,1 % | 506 365 kr | – |
| Sparebankstiftinga Sogn og Fjordane gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Sogn og Fjordane | 3,8 % | 471 944 kr | – |
| Skandinaviska Enskilda Banken AB gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Østfold Akershus; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Helgeland; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Nord-Norge | 2,9 % | 361 494 kr | – |
| Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Østfold Akershus; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Ringerike Hadeland; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Nordmøre | 2,6 % | 322 374 kr | – |
| Fellesforbundet gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS | 2,1 % | 262 770 kr | – |
| Sparebank 1 Stiftelsen BV gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Sør-Norge ASA | 1,7 % | 210 244 kr | – |
| Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Nord-Norge; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 SMN; Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Østlandet | 1,6 % | 198 784 kr | – |
| Sparebankstiftinga Søre Sunnmøre gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 SMN | 1,4 % | 175 149 kr | – |
| Sparebankstiftelsen Hallingdal gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS → Sparebank 1 Hallingdal Valdres | 1,4 % | 170 782 kr | – |
| Folketrygdfondet gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Sør-Norge ASA | 1,4 % | 167 773 kr | – |
| Sparebank 1 Gudbrandsdal gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS | 1,3 % | 166 091 kr | – |
| Sparebank 1 Lom og Skjåk gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Samarbeidende Sparebanker AS | 1,3 % | 165 883 kr | – |
| Sparebankstiftelsen Telemark gjennom Sparebank 1 Forsikring AS → Sparebank 1 Gruppen AS → Sparebank 1 Sør-Norge ASA | 1,3 % | 161 119 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 15,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 106 101 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SPAREBANK 1 GRUPPEN AS falt med 310,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i SPAREBANK 1 GRUPPEN AS steg fra 379,2 mill. kr i 2024 til 1,5 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SPAREBANK 1 NORD-NORGE gikk fra 18,1 % til 14,4 % av aksjene i SB1 MARKETS AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 39,9 % til 31,9 % av aksjene i SB1 MARKETS AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 35,1 % til 28,1 % av aksjene i SB1 MARKETS AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 12,2 % til 0 % av aksjene i SPAREBANK 1 FINANS MIDT-NORGE AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 10,5 % til 6,4 % av aksjene i SPAREBANK 1 BOLIGKREDITT AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 9,4 % til 7,2 % av aksjene i SPAREBANK 1 NÆRINGSKREDITT AS i 2025.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 5 % til 2,1 % av aksjene i NORDIC UNMANNED ASA i 2025.
- SPAREBANK 1 GRUPPEN AS gikk fra 65 % til 0 % av aksjene i FREMTIND FORSIKRING AS i 2024.
- Finansinntektene i SAMARBEIDENDE SPAREBANKER AS steg fra −32,5 mill. kr i 2023 til 657,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 14,8 % til 12,7 % av aksjene i SPAREBANK 1 NÆRINGSKREDITT AS i 2024.
- SPAREBANK 1 SMN gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i BJERKELØKKJA AS i 2024.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 64,3 % til 62,2 % av aksjene i ECOTEQ ENERGY ASA i 2024.
- SPAREBANK 1 SØR-NORGE ASA gikk fra 36,9 % til 0 % av aksjene i FOLKEINVEST AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Landsorganisasjonen i Norge
- Eier: Sparebankstiftelsen Hedmark
- Eier: Sparebankstiftelsen SR-Bank
- Eier: Sparebankstiftinga Sogn og Fjordane
- Eier: Skandinaviska Enskilda Banken AB
- Eier: Verdipapirfondet Eika Egenkapitalbevis
- Eier: Fellesforbundet
- Eier: Sparebank 1 Stiftelsen BV
- Eier: Kommunal Landspensjonskasse Gjensidig Forsikringsselskap
- Eier: Sparebankstiftinga Søre Sunnmøre
- Eier: Sparebankstiftelsen Hallingdal
- Eier: Folketrygdfondet
- Eier: Sparebank 1 Gudbrandsdal
- Eier: Sparebank 1 Lom og Skjåk
- Eier: Sparebankstiftelsen Telemark
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.