Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Staveng Transfera AS

Org.nr. 925512575 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sola

Aksjene i Staveng Transfera AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Staveng Transfera AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −1,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,49 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Staveng Transfera AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,8 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 65 591 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 27 315 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Staveng Transfera AS?

Staveng Transfera AS eies til slutt av Personlig eier A (17,9 % gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Nibali Holding AS), Personlig eier B (17,9 % gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Dobbe Holding AS), Personlig eier C (17,9 % gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Mcity Holding AS), Personlig eier D (17,5 % gjennom LT Finans AS) og Personlig eier E (8,1 % gjennom Transfera AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Staveng Transfera AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Nibali Holding AS17,9 %805 938 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Dobbe Holding AS17,9 %805 925 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Mcity Holding AS17,9 %805 925 kr0 kr
Personlig eier D gjennom LT Finans AS17,5 %786 469 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Transfera AS8,1 %362 454 kr0 kr
Personlig eier F gjennom LT Finans AS5,3 %238 224 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Transfera AS → Oasen Invest AS4 %181 227 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Transfera AS → Oasen Invest AS4 %181 227 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → G.L. Engineering AS3 %134 325 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Stavanger Engineering AS → Staveng Holding AS → Jstar Holding AS3 %134 325 kr0 kr
Personlig eier K gjennom LT Finans AS1,2 %55 439 kr0 kr
Verdigrunnlag
5,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
4,5 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
27 315 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STAVENG TRANSFERA AS økte med 5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i STAVENG TRANSFERA AS økte fra 13 061 til 15 843 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • STAVANGER ENGINEERING AS delte anslagsvis ut 19,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (11,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
  • LT FINANS AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i HORDE PLUS AS i 2025.
  • NIBALI HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i STAVANGER ENGINEERING AS i 2025.
  • DOBBE HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i STAVANGER ENGINEERING AS i 2025.
  • MCITY HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i STAVANGER ENGINEERING AS i 2025.
  • LT FINANS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EVENT SUNNHORDLAND AS i 2024.
  • MCITY HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (244 378 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,4 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.