Anslag · inntektsår 2025
Reis VVS AS
Org.nr. 925311103 · AS · Rørleggerarbeid · Larvik
Aksjene i Reis VVS AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 824 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Reis VVS AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,2 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 362 475 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 455 602 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Reis VVS AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 267 370 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 393 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Reis VVS AS?
Reis VVS AS eies til slutt av Personlig eier A (60 % gjennom Svenner-Holding AS), Personlig eier B (11,4 % gjennom Reis AS → Lysnes AS), Personlig eier C (11,4 % gjennom Reis AS → Støvland Holding AS), Personlig eier D (5,7 % gjennom Reis AS → Bergslia AS) og Personlig eier E (3,9 % gjennom Reis AS → Race Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Reis VVS AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Svenner-Holding AS | 60 % | 494 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Reis AS → Lysnes AS | 11,4 % | 94 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Reis AS → Støvland Holding AS | 11,4 % | 94 167 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Reis AS → Bergslia AS | 5,7 % | 47 100 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Reis AS → Race Holding AS | 3,9 % | 32 017 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Reis AS → Race Holding AS | 3,8 % | 31 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Reis AS → Race Holding AS | 3,8 % | 31 075 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 824 000 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i REIS AS økte med 5,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- REIS AS gikk fra 100 % til 46,8 % av aksjene i REIS NÆRING H4 OG H6B HOLDING AS i 2025.
- REIS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i P HOLAND HOLDING AS i 2025.
- BERGSLIA AS gikk fra 25 % til 14,3 % av aksjene i REIS AS i 2025.
- SVENNER-HOLDING AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i REIS VVS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SVENNER-HOLDING AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i REIS VVS AS i 2024.
- Finansinntektene i REIS AS steg fra 12 905 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- REIS AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEGDALVEIEN 52 AS i 2024.
- REIS AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i REIS BYGG AS i 2024.
- LYSNES AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−339 142 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,3 mill. kr).
- LYSNES AS gikk fra 66,7 % til 50 % av aksjene i REIS NÆRING AS i 2024.
- Finansinntektene i STØVLAND HOLDING AS steg fra 362 314 kr i 2023 til 1,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STØVLAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SEMSBYVEIEN 94 AS i 2024.
- STØVLAND HOLDING AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i FARGA AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.