Anslag · inntektsår 2025
Myrens Nittedal AS
Org.nr. 925244317 · AS · Treningssentervirksomhet · Nittedal
Aksjene i Myrens Nittedal AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Myrens Nittedal AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 613 087 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5,5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 231 992 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Myrens Nittedal AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 613 087 kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Myrens Nittedal AS?
Myrens Nittedal AS eies til slutt av Personlig eier A (30,7 % gjennom Altus Pulsus AS → Trening AS og Trening AS), Personlig eier B (22,1 % gjennom Altus Pulsus AS → for Me AS), Personlig eier C (16 % gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Mama Eiendom AS og Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Mama Eiendom AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS og Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS) og Personlig eier E (5 % gjennom Corpus Level AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Myrens Nittedal AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Altus Pulsus AS → Trening AS; Trening AS | 30,7 % | 457 983 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Altus Pulsus AS → for Me AS | 22,1 % | 329 905 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Mama Eiendom AS; Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Mama Eiendom AS | 16 % | 238 355 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS; Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS | 9,2 % | 136 816 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Corpus Level AS | 5 % | 75 001 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS → Henly Eiendom AS; Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS → Henly Eiendom AS | 3,2 % | 47 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS → Oskar KG AS; Altus Pulsus AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS → Oskar KG AS | 3,2 % | 47 783 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Altus Pulsus AS → Kristmas AS | 2,7 % | 39 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Altus Pulsus AS → Silje Thorstensen AS | 2,7 % | 39 988 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS; Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → M&R Invest AS | 2,2 % | 33 143 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Altus Pulsus AS → Pontus Johansson AS | 1,3 % | 19 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Altus Pulsus AS → Treningsklubben AS | 0,7 % | 9 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Altus Pulsus AS → Treningsklubben AS | 0,7 % | 9 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Altus Pulsus AS → Zenith Zum AS → Zenith Invest AS → Lajjo Eiendom AS | 0,3 % | 4 595 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MYRENS NITTEDAL AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (846 673 kr).
- ALTUS PULSUS AS delte anslagsvis ut 5,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (711 264 kr) pluss årsresultatet 2025 (6,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- TRENING AS delte anslagsvis ut 750 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
- ZENITH ZUM AS delte anslagsvis ut 8,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,7 mill. kr).
- ZENITH INVEST AS delte anslagsvis ut 10,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,7 mill. kr).
- MYRENS NITTEDAL AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (233 586 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- ALTUS PULSUS AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (828 270 kr) pluss årsresultatet 2024 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (711 264 kr).
- TRENING AS delte anslagsvis ut 598 099 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (983 281 kr) pluss årsresultatet 2024 (732 136 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- ZENITH ZUM AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,7 mill. kr).
- ZENITH INVEST AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.