Anslag · inntektsår 2025
Health Tech Holding AS
Org.nr. 925085502 · AS
Aksjene i Health Tech Holding AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Health Tech Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,49 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Health Tech Holding AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 390 048 kr, mest med nye penger fra eierne (399 500 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 27 775 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Health Tech Holding AS?
Fra 2024 til 2026 falt egenkapitalen med 5,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 44 683 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 29 496 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 27 775 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Health Tech Holding AS?
Health Tech Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (17,2 % gjennom Eskaler AS), Personlig eier B (17,2 % gjennom Fbo Invest AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Triple S Invest AS), Personlig eier D (10,4 %) og Personlig eier E (9,1 % gjennom Talex AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Health Tech Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Eskaler AS | 17,2 % | 782 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Fbo Invest AS | 17,2 % | 782 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Triple S Invest AS | 11,6 % | 525 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 10,4 % | 471 271 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Talex AS | 9,1 % | 414 465 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bustulen AS | 8,7 % | 395 711 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom HHF Invest AS | 7,1 % | 323 813 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom TD Capital AS | 7 % | 316 143 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Baldr AS | 5,7 % | 260 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Baldr AS | 5,7 % | 260 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Baldr AS | 0,1 % | 5 254 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 27 775 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i HEALTH TECH HOLDING AS økte fra 82 112 til 91 700 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- BALDR AS delte anslagsvis ut 16 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (78,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (73,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (135,8 mill. kr).
- Finansinntektene i BALDR AS steg fra 4,7 mill. kr i 2024 til 76,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i TRIPLE S INVEST AS falt med 6,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i TRIPLE S INVEST AS steg fra 208 614 kr i 2024 til 9,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i TALEX AS steg fra 44 916 kr i 2024 til 1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i TRIPLE S INVEST AS økte med 1,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Dignio AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.