Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Complai AS

Org.nr. 925076767 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Bærum

Aksjene i Complai AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Complai AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −49,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Complai AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 3,6 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (16,7 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 178 276 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Complai AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 164 419 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 102 922 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 102 203 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Complai AS?

Complai AS eies til slutt av Stiftelsen Det Norske Veritas (18,1 % gjennom DNV AS → DNV Group AS → Det Norske Veritas Holding AS), Erik Langaker (11,7 % gjennom Vestland Invest AS → Visdommen Kapital AS), Jørgen Christian Kadal (11,3 % gjennom Der Holding AS), Kjell Inge Røkke (9,7 % gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS) og Mikhail Lindblad (5,1 % gjennom Lindblad Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Complai AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Stiftelsen Det Norske Veritas gjennom DNV AS → DNV Group AS → Det Norske Veritas Holding AS18,1 %2,2 mill. kr–
Erik Langaker gjennom Vestland Invest AS → Visdommen Kapital AS. Eier også aksjer i Enigma Kapital AS (100 %), Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,17 %)11,7 %1,4 mill. kr0 kr
Jørgen Christian Kadal gjennom Der Holding AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %)11,3 %1,4 mill. kr0 kr
Kjell Inge Røkke gjennom Runwayfbu Fund i AS → Aker Capital AS → Aker ASA → TRG Holding AS → The Resource Group TRG AS. Eier også aksjer i Old Kværner Invest AS (100 %), Våningshuset AS (100 %)9,7 %1,2 mill. kr0 kr
Mikhail Lindblad gjennom Lindblad Invest AS5,1 %605 760 kr0 kr
Maud Cecilie Munch Thore Langaker gjennom Vestland Invest AS → Hestehaven Invest AS5 %602 300 kr0 kr
Gunnar Evensen gjennom Møsbu AS4,3 %517 273 kr0 kr
Kevin Bespolka (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)3,2 %389 014 kr–
Kenneth Ragnvaldsen gjennom Ragnbang Invest AS. Eier også aksjer i Aker ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %)2,6 %310 999 kr0 kr
Karina Haaland Thue gjennom West Coast Best Coast AS. Eier også aksjer i Elkem ASA (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %) og 1 andre2,1 %249 340 kr0 kr
Kristin Rivelsrud Juul Møller gjennom KM Holding AS → KRJM AS; KM Holding AS. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Aker ASA (under 0,01 %) og 1 andre2 %239 699 kr0 kr
Esten Løkkebakken gjennom Mara Capital AS1,7 %205 568 kr0 kr
Benjamin Sommer gjennom Lean Venture AS1,4 %164 737 kr0 kr
Bernhard Naglestad. Eier også aksjer i Multiconsult ASA (0,01 %), Hydrogenpro ASA (0,01 %), Lildog AS (under 0,01 %), Firi AS (under 0,01 %), Zalaris ASA (under 0,01 %) og 2 andre1,4 %164 384 kr0 kr
Jens Göran Lindö gjennom Area 42 AS1,3 %155 558 kr0 kr
Verdigrunnlag
15 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
12 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
102 203 kr

Hendelser i eierkjeden

  • DNV AS gikk fra 100 % til 93,4 % av aksjene i REWIND AS i 2025.
  • DNV GROUP AS delte anslagsvis ut 4,6 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,8 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,5 mrd. kr).
  • DNV GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DET NORSKE VERITAS EIENDOM AS i 2025.
  • Finansinntektene i DET NORSKE VERITAS HOLDING AS steg fra 2,5 mill. kr i 2024 til 4,5 mrd. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • VESTLAND INVEST AS gikk fra 4,3 % til 0,5 % av aksjene i ZALARIS ASA i 2025.
  • Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 37,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • AKER CAPITAL AS delte anslagsvis ut 2,8 mrd. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10,9 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,9 mrd. kr).
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RUNWAYFBU AS i 2025.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 67,3 % til 0 % av aksjene i AKER HORIZONS ASA i 2025.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 15 % til 0 % av aksjene i SALMAR OCEAN AS i 2025.
  • Innskutt egenkapital i COMPLAI AS økte med 16,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i COMPLAI AS økte fra 78 690 til 101 814 i 2024, og 12 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • LINDBLAD INVEST AS gikk fra 10,8 % til 5,8 % av aksjene i COMPLAI AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i RUNWAYFBU FUND I AS økte med 76,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i RUNWAYFBU FUND I AS steg fra 832 659 kr i 2023 til 5,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • RUNWAYFBU FUND I AS gikk fra 6,6 % til 0 % av aksjene i CELSIA AS i 2024.
  • Finansinntektene i AKER CAPITAL AS steg fra 1,2 mrd. kr i 2023 til 5,4 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 87,3 % til 36,9 % av aksjene i ABELEE AS i 2024.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 39,9 % til 0 % av aksjene i EUREKA GROUP AS i 2024.
  • AKER CAPITAL AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i TEAM AKER DÆHLIE AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.