Anslag · inntektsår 2025
Steinkopf Medical AS
Org.nr. 925018112 · AS · Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer · Sola
Aksjene i Steinkopf Medical AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 208 301 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Steinkopf Medical AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 282 798 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Steinkopf Medical AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 282 798 kr. Bankinnskuddene falt med 384 284 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 53 054 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Steinkopf Medical AS?
Steinkopf Medical AS eies til slutt av Personlig eier A (35,6 % gjennom Global Energy AS → Global Energy Invest AS → GKS Holding AS og Global Energy AS → GKS Holding AS), Personlig eier B (14,5 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS), Personlig eier C (9,3 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS), Personlig eier D (6,7 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS) og Personlig eier E (6,7 % gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Steinkopf Medical AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Global Energy AS → Global Energy Invest AS → GKS Holding AS; Global Energy AS → GKS Holding AS | 35,6 % | 74 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS | 14,5 % | 30 252 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS | 9,3 % | 19 392 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Emol AS | 6,7 % | 13 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Habu Holding AS → Tananger Enterprise AS → Marudi AS | 6,7 % | 13 962 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Oblomov AS | 4,7 % | 9 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Habu Holding AS → Tananger Holding AS → Turris AS | 4,7 % | 9 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Habu Holding AS → Ebtk Holding AS | 4 % | 8 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Global Energy AS → Dakane AS | 3,5 % | 7 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Global Energy AS → Roltos AS | 3,5 % | 7 218 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Global Energy AS → JGK Invest AS → Jusoje Invest AS | 3,1 % | 6 467 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Global Energy AS → JGK Invest AS → Kvia Invest AS | 1,9 % | 3 984 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Global Energy AS → JGK Invest AS → Prosense AS | 1,9 % | 3 984 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 260 376 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 208 301 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (170,2 mill. kr).
- HABU HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i PROMET AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i NORFOG AS i 2025.
- HABU HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MITOMED AS i 2025.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 33 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (271,3 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (21,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,3 mill. kr).
- HABU HOLDING AS delte anslagsvis ut 42,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (116,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (113,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (187,9 mill. kr).
- Finansinntektene i HABU HOLDING AS steg fra 50 mill. kr i 2023 til 180,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER ENTERPRISE AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (236,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (45,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (264,6 mill. kr).
- TANANGER HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (138,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (24,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (154,2 mill. kr).
- Finansinntektene i TANANGER HOLDING AS steg fra 2,4 mill. kr i 2023 til 25 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TANANGER HOLDING AS gikk fra 28,8 % til 26 % av aksjene i AKVAFUTURE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.