Anslag · inntektsår 2025
Prosjektil 1 AS
Org.nr. 924862777 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i Prosjektil 1 AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Prosjektil 1 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 64 278 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 24 323 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Prosjektil 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 64 278 kr. Bankinnskuddene økte med 64 278 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Prosjektil 1 AS?
Prosjektil 1 AS eies til slutt av Personlig eier A (11,2 %), Personlig eier B (11,2 %), Personlig eier C (11,2 % gjennom Bizmonk Holding AS), Personlig eier D (7,5 % gjennom Alchemy Holding AS) og Personlig eier E (7,5 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Prosjektil 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 11,2 % | 128 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 11,2 % | 128 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bizmonk Holding AS | 11,2 % | 128 502 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alchemy Holding AS | 7,5 % | 85 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 7,5 % | 85 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom CFR Holding AS | 7,5 % | 85 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 7,5 % | 85 668 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Rask Utvikling AS | 5,6 % | 64 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Rask Utvikling AS | 5,6 % | 64 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Virtury Fortitude Invest AS | 5,6 % | 64 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,7 % | 42 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Skattum Capital AS | 3,7 % | 42 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Lycke Invest AS | 2,2 % | 25 700 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Elysium Holdings AS | 1,9 % | 21 417 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Elysium Holdings AS | 1,9 % | 21 417 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Personlig eier M gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i PROSJEKTIL 1 AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RASK UTVIKLING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA NORDIC AS i 2025.
- ELYSIUM HOLDINGS AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i HIMMELFALL AS i 2025.
- ELYSIUM HOLDINGS AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i RUSSEKIT AS i 2025.
I eierkjeden
- Eierandel i: Katapult Accelerator Fund 4 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.